Top Baneris

Atnaujinta sanatorija pelno lankytojų simpatijas

2018 kovo 13 d.
„Eglės“ sanatorija
„Eglės“ sanatorija.
Pasidalykite straipsniu

Birštonas tampa vis patrauklesnis čia atvykstantiems svečiams. Prie to neabejotinai prisidėjo didžiausias kurorte „Eglės“ sanatorijos ir UAB „Namita“ kompleksas. Praėjusiais metais baigtas statyti gydymo paskirties sanatorinio gydyklų kompleksas Birštone vienu metu gali priimti daugiau nei 700 sveikatos pasisemti atvykstančių lankytojų.

Atnaujinimas – etapais

„Eglės“ sanatorijos kompleksas sudarytas iš keturių tarpusavyje sujungtų korpusų. Todėl sanatorijos statyba ir rekonstrukcija buvo vykdoma keturiais etapais, atnaujinant atskirus korpusus. Projektas tam tikra prasme buvo nepaprastas uždavinys ir investuotojams – po vienu stogu partnerystės pagrindais veikia atskiri verslo subjektai. Pavyzdžiui, gydykla ir C korpusas su Funkcinės diagnostikos ir reabilitacijos centru „Nemunas“ priklauso bendrovei „Namita“, sanatorijos A ir B korpusuose veikia bendrovė „Birštono šaltinis“. Todėl turėjo būti apgalvoti visi niuansai, kad klientams tai būtų nepastebima, o sanatorijos vaizdas išliktų vieningas.

2011–2013 m. rekonstruotas B korpusas, 2012–2014 m. atnaujintas A korpusas, 2014–2015 m. pastatytas gydyklų pastatas, o C korpuso statyba pradėta 2016-aisiais ir baigta praėjusiais metais.

Pirmajame korpuse įsikūrusi centrinė registratūra, kavinė, erdvi valgykla, kino ir koncertų salė, mineralinio vandens biuvetė, SPA centras ir gyvenamieji kambariai.

Antrajame korpuse – procedūrų ir gydytojų kabinetai, vaikų kambarys, parduotuvė, grožio salonas. Čia taip pat įrengti gyvenamieji kambariai, o ant pastato stogo įkurta pergolė su saulės terasa, iš kurios atsiveria nuostabi Nemuno kilpų panorama.

Gydyklos korpuse įrengtas baseinų ir pirčių kompleksas, kur galima mėgautis trimis skirtingais gėlo ir mineralinio vandens baseinais su įrengtomis povandeninėmis masažinėmis srovėmis, sūkurinėmis ir vertikaliosiomis voniomis, aštuoniomis skirtingomis pirtimis.

Gydykloje įrengti mineralinio vandens vonių, povandeninio masažo, angliarūgštės vonių, baltojo ir gydomojo purvo procedūrų, kineziterapijos, ergoterapijos, fizioterapijos, haloterapijos, relaksacijos ir kitų procedūrų kabinetai. Grožio procedūros teikiamos SPA centre.

Sanatorijos komplekso interjero akcentas – gyvų augalų siena, fontanai ir gėlynai. Įgyvendinant projektą buvo išlaikyta autentiška anksčiau čia stovėjusio pastato architektūra, taip buvo siekiama harmoningai įsilieti tiek į Birštono kurortą, tiek į Nemuno kilpų regioninį parką.

Vystant projektą glaudžiai bendradarbiauta ir su Birštono savivaldybe. Ji šalia esančiame sklype įrengė mineralinio vandens garinimo paviljoną.

„Eglės“ sanatorijos teritorijoje yra vaikų žaidimo aikštelė. Automobiliams skirta 104 vietų stovėjimo aikštelė.

„Eglės“ sanatorija.

Padidino apgyvendinimo vietų

Praėjusiais metais greta „Eglės“ sanatorijos duris atvėrė atvėre UAB „Namita“ Funkcinės diagnstikos ir reabilitacijos centras (FDRC) „Nemunas. Šis centras – moderniausias visose Baltijos šalyse. Daugelis įrenginių, esančių naujajame centre, yra pirmieji ir vieninteliai tokie Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse.

FDRC „Nemunas“ įdiegta moderni įranga suteikia klientams gali mybę pasinaudoti inovatyvia ir dar veiksmingesne reabilitacija, o gydytojai ir kiti specialistai gali dar tiksliau ir objektyviau įvertinti žmogaus fizinę būklę, atlikti jo gyvybinių funkcijų stebėseną. Naujajame UAB „Namita“ gyvenamajame C korpuse įrengta 140 kambarių, kuriuose gali gyventi bemaž 300 svečių. Pagal pageidavimą jie gali rinktis standartinius arba liukso klasės kambarius, o šeimoms su vaikais puikiai tinka dviviečiai kambariai, galintys būti sujungti tarpusavyje. Čia yra įrengti ir kambariai, skirti žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių – pritaikyti neįgaliesiems, taip pat kambariai su antialergine grindų danga alergiškiems žmonėms.

„Eglės“ sanatorija.

Procedūroms – brangi įranga

Bendra investicija į visą kompleksą viršijo 30 mln. eurų, įskaitant ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

FDRC „Nemunas“ daugelis tyrimų, tarp kurių ir laikysenos, eisenos, raumenų būklės, atliekami tarsi kompiuterinių žaidimų pagrindu.

Brangiausias centro aparatas, kainavęs 80 tūkst. eurų, įvertina liemens raumenų ištvermę. Tiriant, pakrypus net 90 laipsnių kampu, reikia išlaikyti tiesią nugaros padėtį.

Ypač efektyvi procedūra, pirmoji Lietuvoje, yra funkcinė magnetinė stimuliacija, skirta dubens raumenims stiprinti ir šlapimo nelaikymui gydyti. Taip pat čia galima atlikti kintančio magnetinio lauko terapiją, kuri gali būti taikoma tiek visam kūnui, tiek atskiroms jo dalims. Sanatorijoje atliekama ir pirmoji Lietuvoje pulsinės bangos kompresinė terapija.

FDRC „Nemunas“ įrengta ir pirmoji Lietuvoje šalčio kamera, kurioje taikomas gydymas ekstremaliai žema temperatūra. Atliekant procedūrą visas kūnas trumpai yra veikiamas šalčiu nuo 100 iki 140 laipsnių. Nesušalti ypač žemoje temperatūroje padeda skystos azoto dujos, dėl kurių šalčio kameroje šaltis yra sausas ir juntamas tik paviršiniame odos sluoksnyje. Tokia procedūra – krioterapija mažina ūmų ir lėtinį skausmą, slopina uždegimo procesus, aktyvina kraujotaką, stiprina imunitetą, mažina nerimą, gerina nuotaiką, miegą, skatina regeneracinius procesus, kolageno sintezę.

„Eglės“ sanatorija.

Projektas pelnė laurus

Per metus „Eglės“ sanatorijoje Birštone apsilanko daugiau nei 100 tūkst. svečių ir dauguma jų lietuviai. Žinoma, netrūksta poilsiautojų ir iš kitų šalių: Norvegijos, Švedijos, Izraelio, Italijos Vokietijos, Rusijos ir Latvijos.

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros agentūros ir Darnios plėtros akademijos organizuotame konkurse „Už darnią plėtrą“ „Eglės“ sanatorijos ir UAB „Namita“ kompleksas pripažintas nugalėtoju visuomeninio rekreacinio projekto kategorijoje.

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“, 2018 / 1.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video