Top Baneris

Daugiabučių atnaujinimo lenktynėse – didmiesčių spurtas

2017 birželio 2 d.
AM nuotr.
AM nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) naujausiais duomenimis, įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą šiuo metu šalyje atnaujinami 432 namai.

Daugiausia daugiabučių namų šiuo metu atnaujinama didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje renovuojami 73 daugiabučiai, Kaune – 53, toks pat skaičius namų – ir Klaipėdos savivaldybėje.

Primename, kad didieji šalies miestai – Vilnius Kaunas, Klaipėda, Panevėžys – po sprendimo įvesti daugiabučių atnaujinimo kvotas, gavo galimybę atnaujinti po 19 namų. Šiauliai prie didelių miestų nepriskaičiuoti – jiems buvo numatyta vos 7 namų kvota.

Buvusio aplinkos ministro K. Trečioko pasirašytame įsakyme pagirtos Biržų rajono, Molėtų rajono, Panevėžio rajono savivaldybės, kuriose renovacijos projektų įgyvendinimas pernai siekė nuo 60 iki 80 procentų – jos galėjo atnaujinti taip pat po 19 namų.

Šiuo metu tarp mažesnių savivaldybių išsiskiria Trakų rajonas, kuriame atnaujinami 22 daugiabučiai, Palangos miestas – čia modernizuojami 20 namų, Druskininkai (17 daugiabučių), Zarasų rajonas (14 daugiabučių), Marijampolė (13 daugiabučių).

Valius Serbenta. SA archyvo nuotr.

Valius Serbenta.
SA archyvo nuotr.

„Džiugu, jog daugiabučių renovacija vis didesnį pagreitį įgauna didžiuosiuose šalies miestuose. Tai svarbu vertinant procesus ne tik atskiros savivaldybės, bet ir visos šalies kontekstu – trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose senų daugiabučių skaičius sudaro daugiau kaip 50 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių. Tad intensyvus darbas, didinant pastatų energinį efektyvumą šiose savivaldybėse, yra itin reikšmingas visam šalies energetikos ūkiui“, – tvirtina BETA direktorius Valius Serbenta.

Pagal dar praėjusiais metais aplinkos ministro paskelbtą kvietimą teikti paraiškas (iš viso 525 paraiškos) daugiabučių atnaujinimui BETA jau yra suderinusi 418 projektų, iš kurių beveik pusei yra gautas gyventojų pritarimas, o 57 projektų įgyvendinimui yra pritarusios finansų institucijos.

Apie kvotų įvedimą paskelbusi tuomet Kęstučio Trečioko vadovaujama ministerija informavo ir apie tai, kad iki 2020 metų planuojama atnaujinti iš viso 2500 daugiabučių – tai yra vos daugiau nei 10 proc. šiuo metu laukiančiųjų renovacijos.

Nuo 2013 metų Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 1600 daugiabučių.

BETA ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video