Pramogų bus ištisus metus
Vien į techninę Liepkalnio dalį bus investuota ne mažiau kaip 3,5 mln. litų. Vėliau lauks investicijos į statinius. O tai – jau kitas žiemos sporto centro išplėtojimo etapas.
„Viena vertus, įprastai Liepkalnis lankytojus pradėdavo kviesti ne anksčiau kaip sausio viduryje. Kita vertus, nebuvo ir techninių galimybių paruošti kalną slidinėjimui sezono pradžioje: nebuvo tinkamo vandentiekio, reikiamo elektros pajėgumo, reikalingo skaičiaus sniego patrankų. Dabar paruošime tokią infrastruktūrą, kad vos spustelėjus pirmam šaltukui jau būtų galima kalną dengti sniegu ir kviesti lankytojus“, – kalbėjo A. Bielskus.
Kai tik bus baigta tvarkyti žiemos pramogų infrastruktūra, prasidės vasaros pramogoms skirtos infrastruktūros įrengimo darbai. Ketinama pakloti kalnų dviračių sporto trasas, kurioms esamas Liepkalnio reljefas yra gana palankus. Tokių trasų bus keletas, nes, anot A. Bielskaus, šio sporto entuziastų daugėja, taigi bus mėginama pateisinti jų lūkesčius.
Taip pat bus įrengtos vasaros rogučių trasos. Panašių šiuo metu yra tik Anykščiuose, o Liepkalnyje jos taps vienu pagrindinių pramogų akcentų. Investuotojų planuose yra ir laipynių parkas, mobilios pramogų zonos vaikams.
Turi nemažai patirties
Bendrovė „Trade State“ laimėjusi konkursą 2013 metų lapkritį su įmone „Start Vilnius“ pasirašė 20 metų žiemos ir vasaros sporto centro nuomos sutartį. Joje numatyta, kad konkurso laimėtojas į objekto modernizavimą per trejus metus turi investuoti 3,5 mln. litų.
Įmonė „Trade State“ turi nemažai patirties plėtojant žiemos pramogų centrų projektus. Skelbiama, kad prikeldama Liepkalnį naujam gyvenimui jį paverčiant žiemos sporto entuziastų bei aktyvių vasaros pramogų pasiilgusių vilniečių ir miesto svečių traukos centru „Trade State“ naudojasi didžiausių Latvijos kalnų slidinėjimo centrų „Milzkalns“ bei „Riekstukalns“ plėtros patirtimi.
Priimtiniausias investicijų modelis
Jonas Pinskus Vilniaus miesto vicemeras
Toks modelis, kai savivaldybė išnuomoja investuotojams turtą, o šie investuoja ir sukuria didelę jo vertę, yra vienas racionaliausių. Savivaldybei nereikia įdėti nė lito, ji dar gauna nuomos mokestį, o pasibaigus nuomos sutarčiai – ir didelį turtą.
Šiuo konkrečiu Liepkalnio žiemos sporto centro atveju lūkesčiai ne tik pasiteisino, bet, tikimės, ir bus viršyti. Kiek žinau, investuoti pasišauta daugiau, negu numatyta sutartyje. Antras svarbus aspektas yra tai, kad visi įsipareigojimai vykdomi pagal nustatytus grafikus.
Liepkalnio išplėtojimo vizija – tikrai moderni, ir ją įgyvendinusi sostinė turės dar vieną traukos centrą.
Manau, sostinės savivaldybei reikia ir toliau su investuotojais dirbti tokiu pat principu. Panašus projektas yra ir Kalvarijų turgavietė. Valdyta savivaldybės įmonės turgavietė patirdavo milijoninių nuostolių, o dabar, kai yra išnuomota privačiai kompanijai, veikia pelningai.