Top Baneris

Atliekų deginimo gamyklos sostinėje statybai – ES parama

2017 rugpjūčio 26 d.
Projekto vizual.
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Komunalinių atliekų deginimo įmonės Vilniuje statybai Aplinkos ministerija skyrė beveik 49 mln. eurų ES 2014–2020 m. paramos fondų lėšų. Ši kogeneracinė jėgainė statoma Jočionių g. (greta Gariūnų turgavietės) ir turėtų pradėti veikti 2019 m. pabaigoje.

Kaip sako Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas, ES parama šiam projektui skirta todėl, kad energija, gauta deginant atliekas, bus panaudota tikslingai – šilumai ir elektrai gaminti. Tai padės įgyvendinti žiedinės ekonomikos nuostatas. Atliekų deginimas, kai jo metu gauta energija nėra panaudojama, prilyginamas jų šalinimui.

Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje bus deginamos po rūšiavimo likusios netinkamos nei perdirbti, nei pakartotinai naudoti, bet turinčios energinę vertę komunalinės atliekos. Čia planuojama apdoroti iki 160 tūkst. tonų atliekų per metus iš Vilniaus ir Utenos regionų. Taigi toks kiekis atliekų nebepatektų į sąvartynus.

Nors Europos Sąjungoje Lietuva pagal atliekų perdirbimo augimą ir priskiriama, Daliaus Krinicko žodžiais, prie pirmaujančiųjų, bet dar turime labai pasistengti, kad pasiektume ES keliamus atliekų perdirbimo tikslus. Vienas iš jų – kad iki 2030 m. sąvartynuose būtų šalinama tik 10 proc. komunalinių atliekų.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video