Top Baneris

Atidarytas naujas Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas

2023 liepos 21 d.
Pagramancio bokstas 1
Aplinkos ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Penktadienį atidarytas Pagramančio regioninio parko Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas. Nuo šiol parko lankytojai galės upių santaką apžvelgti trimis lygiais: nuo vandens, pažintinio tako ir apžvalgos bokšto.

„Veskite čia savo vaikus, mokykite pažinti dviejų upių Jūros ir Akmenos sankirtą, saugoti išskirtines gamtines vietas, džiaugtis nepaprastai gražia Lietuva“, – Pagramančio bokšto atidarymu džiaugėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Kopiant laiptais į bokštą atsivers Akmenos ir Jūros upių slėniai ir pati santaka, o užlipus į viršūnę saugomą teritoriją bus galima apžvelgti nuo 12 metro pakylos, kur atsivers vaizdingas parko kraštovaizdis. Apžvalgos tilto ilgis – beveik 65 metrai.

Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas įrengtas šalia Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kuriame modernioje ekspozicijoje „Almančios rėvos“ rasite informaciją apie regioninio parko vertybes, lankomus objektus, turistinius maršrutus.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Agnės Jasinavičiūtės, Akmenos ir Jūros upių santakos kraštovaizdžio kompleksas leis gyventojams vienoje vietoje pažinti esmines Pagramančio regioninio parko, Akmenos kraštovaizdžio draustinio vertybes. Saugomose teritorijose tai 23-iasis apžvalgos bokštas, nuo kurio galima apžvelgti vieną iš unikalių mūsų šalies kraštovaizdžių.

Šio objekto statybą inicijavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir įgyvendino kartu su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Pagramančio regioninio parko grupe. Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas pastatytas įgyvendinant projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“, finansuojamą Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšomis. Bokšto projektavimas ir įrengimas truko 3 metus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video