Top Baneris

Atidaryta moderniausia Baltijos šalyse žinių studija

2017 vasario 20 d.
V. Radžiūno (LRT) nuotr.
V. Radžiūno (LRT) nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją, Lietuvos nacionalinis transliuotojas pasveikino žiūrovus iš naujosios, moderniausios Baltijos šalyse, žinių studijos.

Iš esmės atnaujinti žinių studiją, įskaitant techniką, įrangą, vizualiką, ventiliacijos sistemų įdiegimą ir pan., kainavo apie milijoną eurų.

„Televizinės technologijos keičiasi taip sparčiai, kad svarbu nuolat atsinaujinti, nes priešingu atveju esi pasmerktas tapti vakar dienos televizija. Manau, mes su šia studija žengiame koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis, gal net šiek tiek priekyje, bet tai jokiu būdu nereiškia, kad galime nusiraminti, nes technologijos keičiasi sparčiau nei spėjame jas įgyvendinti, – sakė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Naujoji studija – hibridinė. Kartu su tikromis dekoracijomis ir ekranais naudojama ir papildytosios realybės (ang. „augmented reality“) technologija, kurią pasitelkus, studijoje galima kurti trimates grafikas, pridėti virtualius objektus ir juos „įmontuoti” į pačią studiją. Pavyzdžiui, šioje studijoje galima „nupiešti” žvaigždėtą dangų ar „pastatyti“ jos viduryje automobilį.

Studijoje naudojamos moderniausios technologijos, įdiegti du didžiausios Lietuvoje raiškos ekranai. Vienas – 6 m ir 1,6 m, kitas – 3 m ir 2 m.

Studijoje „dirba“ du itin tikslūs japonų kompanijos „Shotoku“ robotai: dvi robotizuotos kameros, galinčios tiksliai perduoti kameros pozicijos koordinates, objektyvo parametrus ir kita į papildytosios realybės programinę įrangą.

Čia naudojama vienos geriausių pasaulyje VIZRT kompanijos grafikos programinė įranga, kuri sujungia grafikos kūrimą, jos išleidimą, papildytosios realybės grafikos kūrimą, ekranų valdymą, orų ir žemėlapių kūrimą bei valdymą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video