Top Baneris

Ateities fasadų sprendimai – šiandienos pastatuose

2019 lapkričio 13 d.
„Wicona“
Biurų pastatas „Quadrum“ (Vilnius). Architektai: „Schmidt Hammer Lassen Architects“, „Lund+Slaatto Arkitekter“, „Arches“. Pauliaus Gasiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kiekvieną dieną miestai plečiasi: auga gyventojų skaičius, daugėja statomų naujų daugiaaukščių pastatų, sykiu didėja užterštumas, suvartojamas ypač didelis energijos kiekis. Visa tai miestų pastatų fasadų profilių gamintojams iškėlė milžinišką iššūkį, kaip sukurti tvarius, ilgaamžius ir ekologiškus gaminius. Aliuminio profilio apdirbimo įmonės „Hydro Building Systems Lithuania“ vadovai įsitikinę, kad prisidėti prie gamtos išteklių tausojimo gali tik patys, kurdami energiškai efektyvius produktus.

Rinkai – analogų neturintis produktas

Įmonė pirmoji pasaulyje rinkai pristatė savo atstovaujamo gamintojo „Wicona“ analogų neturintį sertifikuotą gaminį „Hydro Circal“ – specialų perdirbtą aliuminį lydinį, iš kurio gaminami aliuminio profiliai fasadams, langų sistemos, stumdomosios durys ir kt. Įmonė surenka panaudoto aliuminio atliekas ir pagamina visiškai naują lydinį, kuriame yra mažiausiai 75 proc. rinkoje panaudoto aliuminio.

Aliuminį galima perdirbti daugybę kartų, neprarandant jam būdingų savybių, be to, antrinio naudojimo perdirbamas aliuminis reikalauja tik 5 proc. pirminės energijos. Todėl gerokai sumažinamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų (CO2) kiekis. Jeigu pasaulio vidurkis yra 16 kg CO2, kad būtų pagaminta 1 kg aliuminio, tai „Hydro Circal“ – tik 2 kg.

Henninger Turm (Frankfurtas). Architektai: „Meixner Schlüter Wendt Architekten“. Conné van d Grachten nuotr.

Henninger Turm (Frankfurtas). Architektai: „Meixner Schlüter Wendt Architekten“. Conné van d Grachten nuotr.

„Mes siekiame kurti tvarius gaminius ir taip organiškai įsilieti į rinką. Gamintojo „Wicona“ sprendimai turi 72 metų patirtį, jie visi testuojami natūraliomis sąlygomis, tikrinant visus įmanomus techninius parametrus. Žengiame kartu su augančia urbanizacija ir kuriame naujas technologijas, visada stengiamės būti pirmieji ir siūlome ateities fasadų sprendimus jau šiandien“, – teigia „Wiconai“ atstovaujančios įmonės „Hydro Building Systems Lithuania“ Baltijos šalių vadovas Rimantas Staknevičius.

Pašnekovas pabrėžia, kad aliuminio profilių ir jų montavimo reikšminga kaita prasidėjo prieš gerą dešimtmetį. Šiandien kuriami ne tik inovatyvūs fasadų profiliai, labai paspartėjo ir jų surinkimo darbai. Prieš penkerius metus dauguma klasikinių aliuminio-stiklo fasadų buvo surenkami iš atskirų dalių statybos vietoje. Dabartines kompleksines fasadų sistemas sudaro atskiri blokai arba elementai, kurie gaminami ir surenkami kvalifikuotos fasadus gaminančios įmonės gamybinėje bazėje. Jie atvežami į statybos vietą ir montuojami pastato išorėje, ant plieninio ar betoninio karkaso, naudojant kranus. Naujasis fasadų gamybos ir montavimo būdas yra ypač greitas, nereikalingas medžiagų sandėliavimas statybos vietoje. Naudojant tokį būdą gerokai sutrumpėja bendra pastatų statybos trukmė.

Biurų pastatas „Quadrum“ (Vilnius). Architektai: „Schmidt Hammer Lassen Architects“, „Lund+Slaatto Arkitekter“, „Arches“. Pauliaus Gasiūno nuotr.

Biurų pastatas „Quadrum“ (Vilnius). Architektai: „Schmidt Hammer Lassen Architects“, „Lund+Slaatto Arkitekter“, „Arches“. Pauliaus Gasiūno nuotr.

Produktai ir paslaugos vienose rankose

Aliuminio-stiklo fasadų konstrukcijos yra ypač plačiai naudojamos, jos išsiskiria lankstumu, atsparumu korozijai ir tvarumu.

Aliuminis yra išskirtinė statybinė medžiaga – tris kartus lengvesnė už plieną, yra ypač tvirta ir lengvai pritaikoma įvairiose situacijose. Be to, fasadų gamintojai gali pasiūlyti įvairių spalvų ir formų profilių, o tai ypač žavi pastatų projektuotojus ir architektus, suteikia jiems laisvę kurti geriausius sprendimus.

„Hydro Building Systems Lithuania“ kvalifikuoti inžinieriai profesionaliai įvertina kiekvieno užsakovo ar architekto vizijas ir lūkesčius bei parenka optimalų konkrečiam projektui parinktą aliuminio fasadų sprendinį. Šalia sprendinio pateikiami šilumos perdavimo koeficiento skaičiavimai, atliekami specialūs skaičiavimai aliuminio profilio geometrijai parinkti. Lankstumas, inovatyvumas ir ekologiškumas – įmonės vertybės, kurias kartu su ilgamete patirtimi siekiama perteikti klientams. Sėkmingai Lietuvos ir kitų Baltijos šalių rinkose įsitvirtinusi įmonė toliau drąsiai eksperimentuoja su aliuminiu, kuria patikimus ir ilgaamžius gaminius.

wicona logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video