Asfalto vaikai gręžiasi į gamtą

Asfalto vaikai gręžiasi į gamtą

Kiekviename bute galima nustatyti įvairius šilumos scenarijus skirtingu paros metu ir taip racionaliai kontroliuoti energijos sąnaudas. Nereikėtų pamiršti ir estetinių niuansų, nes grindinis šildymas leidžia atsisakyti radiatorių palei langus ir suteikia galimybę buto langus pratęsti iki pat žemės.

Vertinant technologiškai, įrengti grindų šildymo sistemą daugiabutyje nėra sudėtingiau nei individualiajame name. „Beržų terasose“ buvo pasirinkti kompanijos „Uponor“ grindų šildymo sprendimai.

Bendrovės „Uponor“ techninių sprendimų vadovas Artūras Laukys teigė, kad kalbant apie naujos statybos namus ypatingų skirtumų įrengiant grindų šildymą daugiabutyje ar individualiajame name nėra. Bet jeigu norima atnaujinti anksčiau statyto daugiabučio šildymo sistemą ir įrengti šildomas grindis, „Uponor“ siūlo specialių sprendimų, kai šildymo vamzdžiai užliejami anhidridiniais skiediniais arba naudojamos sausųjų grindų sistemos, kad nereikėtų laukti, kol išdžius betonas.

„Apie grindų šildymo privalumus galima kalbėti daug. Tačiau svarbiausia, kad tokia šildymo sistema sukuria sveiką aplinką, jaukumą. Be to, išlaidos už šildymą būna mažesnės“, – sakė A. Laukys.

„Orex Group“: fasadinės HPL plokštės

Atsparios smūgiams, nesankcionuotam grafitininkų polėkiui, aplinkos poveikiui – šalčiui, karščiui, rūgščiam lietui ar saulės spinduliams – bendrovės „Orex Group“ komercijos direktorius Jurijus Aliukonis gali įvardyti ne vieną fasadų apdailai naudojamų vadinamųjų HPL – aukšto slėgio laminato (ang. High-pressure laminate) – plokščių privalumą.

J. Aliukonis pripažįsta – natūralus medis gali būti patrauklus kaip medžiaga, tačiau jo nereikėtų lyginti su HPL plokštėmis priežiūros ypatumais. Ypač kai kalbama apie spalvos patvarumą. „Kad ir kuo dažysi medį, kas kelerius metus vis vien reikės spalvą atnaujinti norint, kad ji atrodytų kaip nauja“, – sakė dviejų spalvų – raudonmedžio ir pilkos – plokštes „Beržų terasų“ projektui tiekusios įmonės vadovas. Kompanijos „Gentas Group“ produkcija yra gavusi maksimalų įvertinimą ultravioletinių spindulių bandymuose – jos gaminamos plokštės atsparios šiems spinduliams, įmonė teikia 10 metų garantiją spalvos patvarumui. Be to, kitaip nei medis, HPL plokštės yra sunkiai degios – įmonės „Orex Group“ tiekiama Turkijos gamintojo „Gentas Group“ produkcija turi B degumo klasės įvertinimą.

„Beržų terasose“ buvo naudojamos 6 milimetrų storio plokštės, bet fasadams jos gali būti naudojamos ir 8 ar 10 milimetrų.

Rangovai vertina, kad šios plokštės yra lengvos – vienas kvadratinis metras keraminių plokščių sveria apie 30–40 kilogramų, o HPL – vos 8,5 kilogramo, dėl to gerokai palengvėja jų montavimas. Be to, HPL plokštes patogu pjaustyti – presuotos medžiagos pjūvio vieta lieka idealiai švari, briaunos nereikia niekuo apdoroti.

Tik skaičiai

„Beržų terasos“ – keturių 7–8 aukštų daugiabučių kompleksas.

Bendras butų skaičius – 141. Projektuotojai pirkėjams pasiūlė 19-os skirtingų planų butus nuo 1 iki 5 kambarių.

Vieno hektaro teritorijoje suformuotos „Beržų terasų“ gyvenvietės investicijos siekia daugiau kaip 42 mln. litų. Vien aplinkai skirti beveik 2 mln. litų. „Antakalnio terasų“ gyvenvietės investicijos iš viso sieks 245 mln.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai