Top Baneris

Architektūros [pokalbių] fondo pokalbių ciklas: skulptūros ekonomika

2014 liepos 31 d.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros [pokalbių] fondas tęsia dvyliktąjį pokalbių ciklą, skirtą mokytis  bendradarbiauti. Trečiojo ciklo renginio metu menotyrininkė Elona Lubytė kalbėsis su ekonomiste Aušra Maldeikiene ir menotyrininku Ernestu Parulskiu.

Liepos 31 dieną (ketvirtadienį) 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks trečiasis ciklo „Nebendradarbiavimas – apie skulptūrą“ pokalbis – „Skulptūros ekonomika“. Pašnekovų bus klausiama: ar skulptūras mieste galima pavadinti investicija? Tai nėra korektiška, bet nusprendus likti ekonomikos lauke, atsiranda kiti klausimai: kas gauna skulptūrinę grąžą, kokia tų simbolinių palūkanų norma, kada ir kodėl nutariama, kad investicija nepasiteisino?

Ekonomistė ir publicistė dr. Aušra Maldeikienė yra ekonomikos vadovėlių ir knygos „Melo ekonomika“ („Alma littera“, 2013) autorė. Ernestas Parulskis – menotyrininkas, rašantis ir skaitantis paskaitas apie šiuolaikinio meno rinkas.

Architektūros [pokalbių] fondo dvyliktojo ciklo tikslas – mokytis  bendradarbiauti.  Atspirties tašku pasirinkta Nacionalinėje dailės galerijoje vykstanti  ir į viešąsias erdves išsiveržusi skulptoriaus Mindaugo Navako kūrybos retrospektyva „Šlovė buvo ranka pasiekiama”. Kalbantis su skirtingų patirčių pašnekovais ir atsakant į auditorijos klausimus, sieksime suprasti kūrėjų nebendradarbiavimo priežastis.

Šiandien yra daug kalbama apie skirtingų sričių atstovų, taip pat ir kūrėjų, bendradarbiavimą.  O kaip tai vyksta iš tikrųjų?  Kaip  dabartinės politinės, ekonominės, sociokultūrinės ir technologinės permainos keičia visuomenės suvokimą apie šiuolaikinį meną  ir viešąsias erdves?  Kodėl naujų galimybių akivaizdoje menininkai, užsakovai ir publika nebendradarbiauja?

Pokalbis vyks 2014 m. liepos 31 dieną, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Pokalbio pradžia 20 val. Renginys nemokamas.

Kviečiame apsilankyti ir kitose 12-ojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo paskaitose:

2014 m. rugsėjo 4 d. „Kūrybinio pasipriešinimo taktikos“ – su miesto antropologe Jekaterina Lavrinec, istoriku Aurimu  Švedu  ir inovacijų konsultantu Eigirdu  Žemaičiu kalbėsis Elona Lubytė.

2014 m. rugsėjo 11 d. „Šlovė buvo ranka pasiekiama“ – su skulptoriumi Mindaugu Navaku kalbėsis Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė.

Iliustracija: Mindaugo Navako „Horizontalus cilindras” (2000) priešais KUMU meno muziejų. Fotografas Arūnas Baltėnas, Talinas, 2009.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video