Top Baneris

2014 rugsėjo 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros [pokalbių] fondas šiandien pradeda 13-tąjį pokalbių ciklą – „Pasidaryk pats. Aktyvių viešųjų erdvių kūrimas“. Su pašnekovais iš Ispanijos, Prancūzijos, Suomijos bei JAV bus siekiama atrasti ir aptarti alternatyvias aplinkos tobulinimo galimybes. Bus bandoma atsakyti į klausimą, kaip kiekvienas mūsų galėtume tapti ne tik viešųjų erdvių naudotojais, bet ir aktyviais jos kūrėjais.

Ciklas vyks 2014 m. rugsėjo 18 – spalio 15 dienomis, ketvirtadieniais, 20 val., Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje (Konstitucijos pr. 22).Tryliktojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo tema – veiklos, netelpančios į tradicininės praktikos rėmus bei keičiančios požiūrį į aplinkos formavimo metodiką. Jų tikslas – gerinti aplinkos kokybę įtraukiant žmones į miesto kūrimą, skatinant lokalias jų iniciatyvas.

Mus supanti gyvenamoji aplinka – tai viešoji erdvė, patiriama peržengus privačios nuosavybės ribas.

Nors viešoji erdvė priklauso visiems ir kiekvienam, tačiau jos formavimo atsakomybę šiuo metu yra perėmusios valdžios įstaigos. Ciklo metu aiškinsimės, kaip miestiečiai gali atgauti savo teisę į miestą.

Rugsėjo 18 dieną (ketvirtadienį) įvyks pirmasis ciklo pokalbis su architekte Patrizia di Monte (Ispanija). Pokalbio tema  – „Gyventojų įtraukimas į apleistų miesto erdvių ir pastatų atgaivinimo procesą“.

Patrizia Di Monte yra miestų planavimo ir socialinės architektūros profesorė. Ji taip pat dirba architekte Gravalos ir Di Monte studijoje Saragosoje ir vadovauja „Esto no es un solar“ projektui, kurio metu 29 apleistos erdvės Saragosoje buvo perdarytos į žmonių naudojamas viešąsias erdves pasitelkiant laikinas intervencijas ir padedant vietos bendruomenėms.

„Pasidaryk pats. Aktyvių viešųjų erdvių kūrimas“ – tai tryliktas ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO paskaitų ciklas. Tęstinis įkvepiančių pokalbių renginys su išskirtiniais pašnekovais iš užsienio ir Lietuvos yra skirtas ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią ir įžvalgią asmenybę. Daugiau informacijos ir video įrašus iš jau praėjusių paskaitų ciklų galite rasti http://www.archfondas.lt.

Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas.

Paskaitą organizuoja Architektūros fondas.

13-tojo ciklo kuratoriai – Ieva Saldauskaitė ir Margarita Kaučikaitė.

Iliustracijos autorė Renata Mikalauskaitė

 

Kitos 13-ojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo paskaitos:

2014 m. rugsėjo 25 d. COLLECTIF ETC (Prancūzija) „Kūrybinio pilietiškumo link“

Collectif etc – tai jaunų architektų grupė iš Prancūzijos, kurie yra suinteresuoti visuomenės įtraukimu į gyvenamosios aplinkos transformavimo procesą.

2014 m. spalio 2 d. PHILA MESKANEN (Suomija) „Architektūros edukacija visiems!”

Architektė Phila Maskanen yra viena iš Arkki architektūros mokyklos, skirtos vaikams ir jaunimui, įkūrėja bei šios mokyklos direktorė jau 20 metų. Deklaruodama, kad piliečių edukavimas ir įtraukimas į architektūros procesus leidžia visuomenei priimti geresnius sprendimus dėl mūsų aplinkos kūrimo, Pihla Meskanen yra aktyvi architektūros edukacijos propaguotoja.

2014 m. spalio 9 d. ZULOARK (Ispanija) „Architekto vaidmuo visuomenėje”

Zuloark – tai architektų, dizainerių, statytojų ir mąstytojų grupė, kurie užsiima architektūrine, urbanistine, dizaino, edukacine ir tyrimų veikla, turėdami tikslą atskleisti ir pasidalinti savo veiklos paslaptimis.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video