Top Baneris

ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDAS: apie šiuolaikinio meno įvietinimus

2014 liepos 15 d.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros [pokalbių] fondas tęsia 12-ąjį pokalbių ciklą, skirtą mokytis  bendradarbiauti. Antrojo ciklo renginio metu menotyrininkė Elona Lubytė kalbėsis su nepriklausoma kuratore, meno kritike Laima Kreivyte  ir menininku Deimantu Narkevičiumi.

Liepos 17 dieną (ketvirtadienį) 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) įvyks antrasis ciklo pokalbis – „Šiuolaikinio meno įvietinimai“. Pašnekovų bus klausiama, kaip vyko sovietmetyje ir vyksta šiandieną tarptautinių kūrybinių praktikų įvietinimas Lietuvos šiuolaikinio meno scenoje? Kas nutinka, kai palikęs baltąjį kubą šiuolaikinis menas patenka į viešąją erdvę? Kuris – vėluojančios modernizacijos ar tyliojo modernizmo – apibrėžimas padeda geriau suprasti mūsų šiuolaikinio  meno ištakas?

L. Kreivytė yra nepriklausoma kuratorė, meno kritikė, Vilniaus dailės akademijos ir Europos humanitarinio universiteto dėstytoja. D. Narkevičius – vienas iš labiausiai tarptautinėje šiuolaikinio meno scenoje pripažintų Lietuvos menininkų, dėstantis Vilniaus dailės akademijoje.

Architektūros [pokalbių] fondo dvyliktojo ciklo tikslas – mokytis  bendradarbiauti.  Atspirties tašku pasirinkta Nacionalinėje dailės galerijoje vykstanti  ir į viešąsias erdves išsiveržusi skulptoriaus Mindaugo Navako kūrybos retrospektyva „Šlovė buvo ranka pasiekiama”. Kalbantis su skirtingų patirčių pašnekovais ir atsakant į auditorijos klausimus, sieksime suprasti kūrėjų nebendradarbiavimo priežastis.

Šiandien yra daug kalbama apie skirtingų sričių atstovų, taip pat ir kūrėjų, bendradarbiavimą.  O kaip tai vyksta iš tikrųjų?  Kaip  dabartinės politinės, ekonominės, sociokultūrinės ir technologinės permainos keičia visuomenės suvokimą apie šiuolaikinį meną  ir viešąsias erdves?  Kodėl naujų galimybių akivaizdoje menininkai, užsakovai ir publika nebendradarbiauja?

Pokalbis vyks 2014 m. liepos 17 dieną, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Pokalbio pradžia 20 val. Renginys nemokamas.

Dvyliktojo ciklo kuratoriai – Ieva Cicėnaitė, Elona Lubytė, Matas Šiupšinskas, paskaita organizuojama bendradarbiaujant su Nacionaline dailės galerija. Paskaitą remia Lietuvos kultūros taryba.

Kviečiame apsilankyti ir kitose 12-ojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo paskaitose:

Liepos 31 d. „Skulptūros ekonomika“ – su ekonomiste Aušra Maldeikiene ir menotyrininku Ernestu  Parulskiu kalbėsis Elona Lubytė.

Rugsėjo 4 d. „Kūrybinio pasipriešinimo taktikos“ – su miesto antropologe Jekaterina Lavrinec, istoriku Aurimu  Švedu  ir inovacijų konsultantu Eigirdu  Žemaičiu kalbėsis Elona Lubytė.

Rugsėjo 11 d. „Šlovė buvo ranka pasiekiama“ – su skulptoriumi Mindaugu Navaku kalbėsis Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė.

Daugiau informacijos: www.archfondas.lt.

Iliustracijos autorė Ugnė Balčiūnaitė.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video