Top Baneris

Architektūros įstatymui atvertos durys į Seimą

2016 liepos 7 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien Vyriausybė pritarė naujojo Architektūros įstatymo projektui ir nutarė jį teikti Seimui.

„Tai svarbus žingsnis architektūros kokybės link ir gera žinia visai šalies architektų bendruomenei. Ji šio įstatymo laukia jau senokai ir nekantriai. Tikimės, kad Seimas jį priims“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Architektūros įstatymo koncepciją Vyriausybė patvirtino dar prieš septynerius metus, bet jį rengiant ir tobulinant prireikė daugybės aptarimų, derinimų ir diskusijų. Buvo kreiptasi į suinteresuotas institucijas, sudarytos galimybės išsakyti savo požiūrį, teikti siūlymus.

Naujasis įstatymas reglamentuos visuomeninius santykius architektūros, atliekančios svarbų vaidmenį šalies kultūroje, prisidedančios prie valstybės įvaizdžio formavimo, žmonių gyvenimo kokybės, srityje. Jis leis sureguliuoti visas architektūrinės veiklos sritis. Dabartiniai atskiri teisės aktai apima tik dalį tų sričių.

Įstatymas įtvirtins esmines architektūros kokybę reglamentuojančias nuostatas ir kriterijus. Jis nustatys architektų veiklos principus ir sritis, jų teises, pareigas ir atsakomybę, rengimo ir kvalifikacijos reikalavimus, sudarys galimybes rengti atvirus konkursus geriausioms architektūrinėms idėjoms atrinkti planuojant ar projektuojant visuomenei reikšmingus objektus. Bus nustatytos architektūros plėtros kryptys, apibrėžtas savivaldybės vyriausiojo architekto statusas ir funkcijos architektūros, teritorijų planavimo ir statybos srityse, siekiant architektūros kokybės, taip pat valstybės, savivaldybių bei kitų institucijų kompetencija architektūros srityje.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video