Top Baneris

Architektūros įstatymo projektui pritarta Seimo Aplinkos apsaugos komitete

2017 balandžio 6 d.
Lietuvos architektų rūmai. SA archyvo nuotr.
Lietuvos architektų rūmai. SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas vakar svarstė Vyriausybės parengtą Lietuvos Respublikos architektūros įstatymo projektą ir jį lydinčiuosius Statybos ir Teritorijų planavimo įstatymų pataisų projektus, kuriems buvo pritarta bendru sutarimu.

Seimo pranešime pažymima, kad šio įstatymo koncepcija buvo patvirtinta dar 2009 metais. Įstatymas yra skirtas kompleksiniam architektūros srities teisinio reguliavimo problemų sprendimui – architektūros kokybės apibrėžimui, kokybės užtikrinimo priemonių (architektūrinių konkursų, ekspertinio vertinimo ir kt.) nustatymui, architekto kvalifikacijos reikalavimų, jo teisių, pareigų ir atsakomybės įtvirtinimui, o taip pat architektūros viešojo administravimo sistemos sukūrimui, viešojo intereso gynimo užtikrinimui.

Lietuvos architektų rūmai pritaria šiam įstatymui ir yra pasirengę vykdyti jiems pavedamas pareigas, bendradarbiauti su visomis institucijomis ir kitais asmenimis, siekiant užtikrinti efektyvų įstatyme nustatytų priemonių įgyvendinimą.

Komiteto pranešime spaudai pabrėžiama, kad architekto profesija yra grindžiama kompleksinių žinių bei patirties sukaupimu ir yra varžoma aukštų kvalifikacijos ir profesinės etikos standartų. Visa tai įgalina šią profesiją turinčius asmenis atsakingai priimti visuomenei svarbius, ilgalaikius ir sunkiai koreguojamus aplinkos sprendimus. Architekto privalomas dalyvavimas formuojant aplinką yra akcentuojamas ir teismų praktikoje.

Įstatymo svarstymas Seimo plenariniame posėdyje numatytas jau po dviejų savaičių – balandžio 20 dieną.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video