Top Baneris

Architektūros įstatymo projektas keliauja po „žaliąjį“ Seimą

2017 gegužės 23 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Architektūra yra valstybės kultūros išraiška, todėl siekiant geresnės jos kokybės ir buvo parengtas Architektūros įstatymo projektas, – šiandien, pristatydamas įstatymo projektą Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariams, sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas. – Šis įstatymas yra architektų bendruomenės savivaldos užtikrinimas, tai laiko patikrinta ir efektyvi valdymo forma.“

Architektūros įstatymo koncepciją Vyriausybė patvirtino dar prieš aštuonerius metus, bet rengiant ir tobulinant jo projektą prireikė daugybės aptarimų, derinimų ir diskusijų. Buvo kreiptasi į suinteresuotas institucijas, sudarytos galimybės išsakyti savo požiūrį, siūlymus. Įstatymo projektas jau buvo ne kartą aptarinėjamas ankstesnės kadencijos Seimo, jam pasikeitus įstatymo rengėjams tenka iš naujo įveikti visą projekto pristatymo „maršrutą“.

Pateiktasis Seimui įstatymo projektas skirtas įtvirtinti architektūros, kaip vienos svarbiausių ir ilgiausiai išliekančių žmogaus kultūrinės veiklos rezultatų, svarbą, suformuoti vieningą architektūrinės, urbanistinės ir istorinės kultūrinės aplinkos sampratą, sudaryti sąlygas kurti profesionalią, kokybišką architektūrą. Priėmus siūlomą įstatymą, būtų sureguliuotos visos architektūrinės veiklos sritys. Dabartiniai atskiri teisės aktai apima tik dalį tų sričių.

Įstatymas įtvirtintų esmines architektūros kokybę reglamentuojančias nuostatas ir kriterijus, nustatytų architektų veiklos principus ir sritis, jų teises, pareigas ir atsakomybę, rengimo ir kvalifikacijos reikalavimus, profesinės savivaldos ypatumus. Jis numatytų architektūros plėtros kryptis, apibrėžtų savivaldybės vyriausiojo architekto statusą bei funkcijas, valstybės, savivaldybių ir kitų institucijų kompetenciją architektūros srityje.

Siekti architektūros kokybės padėtų nusakyti jos kriterijai ir priemonės – architektūrinės ir urbanistinės idėjos, konkursai. Numatytos steigti regioninės architektūros tarybos padėtų didinti viešumą.

Ministras Kęstutis Navickas tikisi, kad Seimas artimiausiu metu priims šį architektų bendruomenės savivaldai įteisinti reikalingą įstatymą.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video