Top Baneris

2015 rugsėjo 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto vidiniame kiemelyje iškilo įdomus statinys – vos per dvi dienas čia atsirado ryškiaspalvis namukas. Tai dviejų savaičių kūrybinių dirbtuvių, kurioms vadovavo pasaulinio garso architektas iš Vokietijos Slavis Poczebutas, rezultatas. Visas statinys – nuo idėjos iki realizacijos – padarytas pačių studentų.

„Namuko, koks pastatytas dabar, idėja gimė siekiant ikoninę, įprastą, namuko formą perteikti su ironija – tam pasitelktos ryškių spalvų sienos bei ketvirtoji, neegzistuojanti siena“, – pasirinktus sprendimus paaiškino Architektūros fakulteto prodekanė doc. dr. Eglė Navickienė, kalbėdama apie pirmą tokio pobūdžio studentų įgyvendintą projektą.

Namuko idėją kūrė ir jį pastatė trečio kurso architektūros studentai, vadovaujami lietuvių kilmės vokiečių profesoriaus S. Poczebuto. Jis šį rudenį antrus metus iš eilės viešėjo VGTU Architektūros fakultete ir vadovavo kūrybinėms dirbtuvėms, kurių tema šiemet buvo „Medis architektūroje“. Jų metu statinio idėjas siūlė, rinko geriausią projektą, atliko techninius brėžinius, ieškojo rėmėjų, pirko medžiagas, pjovė ir surinko ruošinius Vilniaus statybininkų rengimo centro medžio dirbtuvėse bei namuką pastatė patys jaunieji architektai.

E. Navickienė atkreipė dėmesį, kad tema išpildyta ne tik pasirinkus medį, kaip pagrindinę statybinę žaliavą, bet ir tuo aspektu, kad statinys projektuotas vadovaujantis namelio miške idėja. „Nesanti siena atsukta į kiemelyje esančius medžius ir saulę, kad sėdint namuke jaustumeisi esąs gamtoje, nors pats namelis stovi miesto centre“, – kūrėjų idėjas perteikė Architektūros fakulteto prodekanė.

Ji akcentavo, kad namelis kieme liks stovėti ilgesnį laiką – konstrukcija ir medžiagos pritaikytos įvairioms oro sąlygoms. Be to, statinys jau spėjo sužavėti ne tik studentus, kurie mėgsta jame įsikurti laisvo laiko metu, bet visą universiteto bendruomenę.

Namukas taip pat bus pristatytas Lietuvos architektų sąjungos rengiamoje parodoje apie medinę Lietuvos architektūrą, kuri bus eksponuojama Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. Vėliau ketinama šią parodą demonstruoti ir kituose Europos miestuose.

VGTU nuotr. (3)


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video