Top Baneris

Architektūrinio konkurso sąlygose – ir apribojimai, ir nuolaidos

2016 spalio 24 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų sąjunga ir mažmeninės prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ paskelbė konkursą parengti architektūrinius pasiūlymus buvusio Kelių policijos pastato Vilniuje, Giraitės g. 3, rekonstrukcijai. Prekybos tinklas nepraranda vilčių, kad artimiausioje ateityje galės šeimininkauti šiuolaikiškus standartus atitinkančiame pastate ir kartu – kad įtiks pastato architektūrą vertinantiems specialistams. Konkurso dalyviams leidžiama vadovautis prielaida, kad pastatas gali, bet neprivalo būti išsaugotas.

2 1891 ha teritorijoje norima vystyti apie 25 000– 7 000 kv. m bendro antžeminių patalpų ploto biurų pastatų parką. Projektą planuojama plėtoti trimis etapais. Pirmuoju etapu būtų vystomas atskiras apie 6 000–7 000 kv. m ploto bendrovės „Lidl Lietuva“ administracinis pastatas. Užsakovas yra atviras pasiūlymams dėl pastatų dydžio ir skaičiaus kituose etapuose. Būtina sąlyga – vienas iš pastatų turi būti skirtas išskirtinai „Lidl“ reikmėms. 2 etapas – nuomojamas administracinės paskirties pastatas (-ai) apie 7 000 kv. m bendro antžeminių patalpų ploto; 3 etapas – nuomojamas administracinės paskirties pastatas (-ai) apie 12 000–14 000 kv. m bendro antžeminių patalpų ploto. Preliminarus projekto įgyvendinimo biudžetas yra 40 milijonų eurų, neįskaičiuojant PVM.

polic pastatas giraites 1Pastato koncepcijos tikslas – sukurti patogią, kokybišką aplinką, atitinkančią ne tik joje dirbančių žmonių poreikius, bet ir tausojančią gamtą ekologijos požiūriu. Užsakovai pabrėžia, kad siektinas visų pastatų įvertinimas pagal BREEAM pastatų sertifikavimo sistemą – Outstanding.

Konkurso sąlygose nurodyta, kad buvęs Vilniaus miesto Kelių policijos pastatas priskiriamas prie geriausių architektų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premijos laureatų Gyčio Ramunio ir Kęstučio Pempės darbų. Konkurso dalyvių prašoma įvertinti galimybę biurų parko architektūriniuose sprendiniuose atsispindėti tam tikrus postmodernizmo architektūrinės srovės elementus, būdingus buvusiam Kelių policijos pastatui ir, esant galimybei, projektiniais pasiūlymais išreikšti atitinkamus sprendinius, kurie neigiamai neveiktų racionalaus biurų parko pastatų išdėstymo žemės sklype bei inovatyvios ir tvarios funkcinės biurų parko koncepcijos.

polic pastatas giraites 2Konkurso dalyviams leidžiama vadovautis prielaida, kad pastatas gali, bet neprivalo būti išsaugotas, tačiau konkurso dalyviai kviečiami pateikti pasiūlymus dėl postmodernizmo architektūrinės srovės pastato elementų integravimo ar atkartojimo biurų parko architektūroje.

Pastato kompozicijos ir architektūrinių elementų, kurie galėtų būti perkelti ar atkartoti naujame biurų komplekse, reikšmingumo ir vertingųjų savybių nustatymo klausimai bus nagrinėjami siekiant viešųjų ir privačių interesų balanso, paskelbus tris geriausius konkurso dalyvių projektinius pasiūlymus ir derybų būdu pasirinkus projektą (projektinių pasiūlymų pagrindu), kuris bus toliau vystomas ir įgyvendinamas.

Projektinius pasiūlymus dalyviai privalės pateikti per pusantro mėnesio – iki š.m. gruodžio 12 d.

Numatyta skirti prizus pirmų trijų vietų laimėtojams:

I vietos laimėtojui – 5 000 eurų;
II vietos laimėtojui – 2 000 eurų;
III vietos laimėtojui – 1 000 eurų.

Taip pat skaitykite: Įvardyti kelių policijos pastato vertę teks patiems architektams

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video