Top Baneris

Architektūra išsiskiriantys apleisti poilsio namai Palangoje taps prabangiais apartamentais

2021 gegužės 13 d.
palanga dreams po pastato rekonstrukcijos
„Palanga Dreams“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovės „Šilkas“ poilsio namai Palangoje iškilo 1992 m. ir veikė vos kelis metus, po to buvo apleisti ir gamtos bei žmonių niokojami daugiau nei du dešimtmečius. Praėjusiais metais į pastatą vaiduoklį ryžosi investuoti nekilnojamo turto vystytojai „Reefo“ ir jau šią vasarą buvę poilsio namai atgims į prabangių apartamentų projektą „Palanga Dreams“.

„Reefo“ vadovas Karolis Aidulis pažymėjo, kad jį sužavėjo pastato vėlyvojo modernizmo architektūra ir išlikę interjero bei eksterjero elementai.

Pastatą 1987 m. suprojektavo už gyvenimo nuopelnus architektūrai apdovanota Irena Likšienė. Be buvusių bendrovės „Šilkas“ poilsio namų Irena ir Gintautas Likšos pastatė arba rekonstravo dar 14 pastatų Palangoje – tarp kurių viešbučiai „Tenisas“, „Du broliai“ ir „Žydroji liepsna“, vaikų muzikos mokykla, „Šachmatinė“, Lietuvos banko poilsio bazė. Šių architektų kūriniai išsiskyrė iš posovietinės architektūros braižo, jų kūrybiškus sprendimus naujam gyvenimui norima prikelti „Palanga Dreams“ apartamentuose.

apartamentus palanga dreams
palanga dreams holas
apartament palanga dreams

„Atgaivinsime banguotus ir lenktus balkonus bei kolonas pastato priekyje ir šonuose. Taip pat atkursime kvadrato formos stoglangius. Išlaikysime įspūdingo dydžio prabangias stogo terasas. Paliksime itin erdvias bendrąsias zonas, įėjimai į apartamentus bus ne iš uždaro koridoriaus, o iš vidinių balkonų. Iš jų bus matomas didžiulis holas 7 metrų aukščio lubomis – šiuolaikinėje statyboje tokios prabangos nebeliko. Galiausiai bus atkuriama net žalioji zona gatvių susikirtimo vietoje, kuri buvo ir pastato klestėjimo laikais“, – apie tai, kaip pastato istorija atgims naujame projekte, pasakoja „Reefo“ partnerė Lina Baronaitė.

apartamentai palanga dreams
apartamentus palanga dreams 2

„Visiems apartamentams interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė kartu su meno vadove Auguste Šiupinyte sukūrė ir suprojektavo individualius interjerus, po 3 interjero pasirinkimus kiekvienam būstui. Kai kuriems apartamentams nebus lygių visoje Palangoje – lubos iki 5 metrų aukščio, liftas apartamentų viduje, keli balkonai arba didelė terasa“, – „Palanga Dreams“ apartamentų išskirtinumus vardina K.Aidulis.

Pirmieji gyventojai į „Palanga Dreams“ apartamentus galės įsikelti jau šią vasarą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video