Top Baneris

Architektui Rolandui Palekui skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija

2014 gruodžio 11 d.
Pasidalykite straipsniu

Kultūros ministerija paskelbė šių metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. Viena iš šešių premijų skirta architektui Rolandui Palekui, premijos komisijai pristačiusiam savo kūrybą ir vieną didžiausių bei naujausių projektų – Vilniaus universiteto biblioteką Saulėtekio studijų miestelyje Vilniuje. Architektui premija skirta „Už miesto ir gamtos darną architektūroje”.

Kiti laureatai: aktorius Regimantas Adomaitis apdovanotas už legendinius vaidmenis teatre ir kine, aktorė Nelė Savičenko – už iškilius moterų vaidmenis, už ištikimybę teatro menui. Rašytojui Grigorijui Kanovičiui apdovanojimas skirtas už humanistinių vertybių sklaidą literatūroje, už istorinės atminties jautrumą, fotomenininkas Algirdas Šeškus laureatu paskelbtas už originalią šiuolaikinės fotografijos socialumo ir estetikos jungtį. Šeštoji premija skirta literatūros kritikui Eimučiui Valentinui Sventickui.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos teikiamos kasmet už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų darbus kultūros ir meno srityje arba už ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip šešios kultūros ir meno premijos, iš jų ne daugiau kaip viena premija gali būti skiriama už ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną.

Nacionalinę premiją yra gavę architektai Algirdas Žebrauskas (1994), Ričardas Krištapavičius (1994), Kestutis Pempė (1999), Gytis Ramunis (1999), Saulius Juškys (2006), Eugenijus Miliūnas (2011).

LAS inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video