Top Baneris

Architektų ir statybos inžinierių iš Ukrainos profesinės kvalifikacijos pripažinimo procedūra bus greitesnė ir paprastesnė

2022 kovo 25 d.
ukrainos veliava unsplash
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Siekiant padėti iš karo zonos pabėgusiems ukrainiečiams kuo sklandžiau integruotis, įsidarbinti pagal specialybę, Aplinkos ministerija trumpina architekto ir statybos inžinieriaus profesinės kvalifikacijos pripažinimo procedūrą bei supaprastina dokumentų pateikimo tvarką.  

Planuojama, kad visas procesas užtruks iki 1 mėnesio.  Bus taikoma lankstesnė procedūra, sumažinant formalumus iki minimumo: reikės pateikti tik būtiniausius dokumentus, šių dokumentų tikrumą galės patvirtinti pareiškėjas (neprašant notaro ar atitinkamos institucijos tvirtinimo). Turės būti pateiktas tik būtiniausių dokumentų (diplomo ar kito architekto, statybos inžinieriaus profesinę kvalifikaciją patirtinančio dokumento) vertimas į lietuvių kalbą.

Tuo atveju, jeigu Ukrainos pilietis, neturėtų architekto ar statybos inžinieriaus diplomo, kito architekto ar statybosinžinieriaus profesinę kvalifikaciją patirtinančio dokumento, Aplinkos ministerija nagrinėtų kitą pareiškėjo ar kitų institucijų pateiktą informaciją apie įgytą išsilavinimą, su architektūra, inžinerija susijusią veiklą. 

Ukrainos piliečių architektų kvalifikaciją, įgytą Ukrainoje ar kitoje valstybėje, pripažįstama pagal Lietuvos Respublikos reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymą ir Architekto profesinės kvalifikacijos, įgytos trečiojoje valstybėje pripažinimo Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašą.

 

Šaltinis: Aplinkos ministerija

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video