Top Baneris

Architektų diskusijų pavasaris

2017 balandžio 14 d.
Rusnės Marčėnaitės nuotr.
Rusnės Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balandžio mėnesį architektams teks dar ne vieną darbo dieną paaukoti gildijos reikalams. Balandžio 21 dieną į pakartotinį ataskaitinį-rinkiminį susirinkimą kviečia Lietuvos architektų rūmai (LAR), o jau 27-ąją į ataskaitinį rinkiminį suvažiavimą kviečia Lietuvos architektų sąjunga (LAS).

Skelbiama, kad LAS suvažiavimo metu bus išklausytos ir tvirtinamos Sąjungos pirmininko, Revizijos ir Etikos komisijų ataskaitos, renkami valdymo organai (LAS taryba, Revizijos ir Etikos komisijos), bus diskutuojama aktualiomis temomis – architektūrinių konkursų organizavimo, LAS ir LAR veiklų takoskyros ir kitais klausimais. Tikslesnė suvažiavimo dienotvarkė žadama vėliau – sprendžiant iš to, kad LAS iš karto skelbia ir pakartotinio suvažiavimo datą, akivaizdu, kad Sąjunga nesitiki stebuklo –  sulaukti jau pirmajame renginyje sprendimams priimti būtinų ne mažiau pusės tikrųjų narių – ir nemato reikalo skubėti rengti dienotvarkę numatytai pirmajai suvažiavimo datai.

O tikrųjų narių LAS šiuo metu turi apie 700, tad į suvažiavimą jų turėtų susirinkti apie 350. Bet optimistinių nuotaikų neįkvepia nei ankstesnių metų LAS praktika, nei praėjusios savaitės LAR patirtis, kai iki kvorumo susirinkime pritrūko daugiau nei 200 architektų. Nors tikėtina, kad LAR turėjo progą užfiksuoti rekordą – didžiausią vienu kartu susirinkusių atestuotų architektų būrį – jų Kongresų rūmuose buvo net 458.

Liko išsiaiškinti, keliems renginiams užteks architektų entuziazmo diskutuoti ir kurti savų organizacijų ateities vizijas. Pakartotiniuose susirinkimuose (suvažiavimuose) minimalus būtinas narių skaičius nenustatytas – sprendimus priims tiek narių, kiek jų susirinks.

Vieta ir laikas:

LAR ataskaitinis rinkiminis susirinkimas – balandžio 21 d. 11 val. viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų centre (Konstitucijos pr. 20, Vilnius).

LAS XXI ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas – balandžio 27 d. 10 val. LAS patalpose (Kalvarijų g. 1, Vilnius). Prireikus pakartotinio suvažiavimo, jis bus šaukiamas gegužės 12 d. 10 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video