Top Baneris

Architektas S. Juškys švenčia jubiliejų

2024 gegužės 31 d.
Saulius Juskys
A. Ufarto/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Penktadienį 70-metų sukanka architektui, Lietuvos nacionalinės premijos laureatui Sauliui Juškiui. Tarp žymiausių jo projektų: Mykolo Žilinsko dailės galerija, Alytaus miesto savivaldybės administracijos pastatas ir teatras, paminklas Romo Kalantos aukai įamžinti, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Panevėžyje rekonstrukcija.

Kaune gimęs architektas 1977 m. baigė tuometį Vilniaus inžinerinį statybos institutą ir nuo to laiko nuosekliai kūrė projektus.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino architektą gimtadienio proga. Valstybės vadovas padėkojo architektui už visa apimantį žvilgsnį ir R. Kalantos aukos meninį įamžinimą. Pasak prezidento, architektai visuomenėje užima ypatingą vietą – modeliuodami ir kurdami erdvę, drauge kuria sąlygas bendruomeniniams santykiams, individualių perspektyvų nulemtoms viešojo gyvenimo trajektorijoms.

„Būtent visuomeniniai, kultūros srities pastatų kompleksai Jūsų kūryboje išsiskiria atidumu, profesionalumu ir jaučiama atsakomybe dėl šios architektūros turimos galios“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Menininką pasveikino ir kultūros ministras. „Jūsų indėlis į Lietuvos architektūrą – ypatingas, paliekantis neišdildomą pėdsaką ir keičiantis miestų veidus. Mykolo Žilinsko dailės galerija, tapusi vėlyvojo modernizmo perlu, paminklas Romo Kalantos aukai įamžinti, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Panevėžyje rekonstrukcija – tai tik keletas Jūsų talento, kūrybingumo ir profesionalumo liudijimų. Esame dėkingi už Jūsų gebėjimą derinti modernumą su pagarba istorinei aplinkai, už drąsą eksperimentuoti ir kurti išskirtinius architektūros darbus“, – sveikindamas architektą sako kultūros ministras Simonas Kairys.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video