Top Baneris

Architektas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas R. Krištapavičius švenčia gimtadienį (1)

2023 birželio 4 d.
20170604 145156
Saulės laikrodis-kalendorius ant Parnidžio kopos Nidoje, projekto aut. – architektas Ričardas Krištapavičiaus, skulptorius – Klaudijus Pūdymas. Ž. Gedvilos / BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Ričardas Krištapavičius sekmadienį švenčia 65-metį. 1980 m. baigęs tuometį Lietuvos valstybinį dailės institutą, tais pačiais metais pradėjo dirbti architektu Miestų statybos projektavimo institute. Vėliau 6 metus dirbo Neringos m. vyr. architektu.

Per tą laikotarpį suprojektavo krantinę su vėtrungių ekspozicija Nidoje ir Neringoje, Nidos autobusų stotį. Tarp ilgo darbų sąrašo – Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčia Vilniuje (kartu su architektais Gediminu Baravyku, Gintaru Aperavičiumi), Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia (kartu su su dizaineriu Vincu Dineika), o su dailininku A. Skiesgeliumi suprojektavo Klaipėdos šv. Kazimiero bažnyčią. 2003 m. pastatyta medinė Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia, suprojektuota kartu su arch. Jurgiu Algimantu Zaviša.

Architektas R. Krištapavičius taip pat yra sukūręs monumentų, įskaitant skulptūrą visuomenės veikėjams broliams Vileišiams, tautiškos giesmės autoriui Vincui Kudirkai, paminklą lituanistui Liudvikui Rėzai. Taip pat Antano Baranausko paminklą Anykščiuose (kartu su skulpt. Arūnu Sakalausku), kuris pelnė Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

251067

Architektas R. Krištapavičius taip pat kartu su skulptoriumi Arūnu Sakalausku sukūrė paminklą Lietuvos himnui ir jo autoriui Vincui Kudirkai.

K. Vanago / BNS nuotr.

Kūrėją gimtadienio proga sveikina kultūros ministras Simonas Kairys: „Sveikindamas šia gražia proga dėkoju Jums už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir architektūrai kuriant visuomenei reikšmingus pastatus, erdves ir monumentus, šiuolaikines bažnyčias. Atskiros padėkos nusipelno Jūsų talentingi darbai harmoningai įkomponuojant naujus, šiuolaikinės architektūros objektus į istorinių žvejų kaimelių kontekstus Kuršių nerijoje.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Kol.

    2023-06-05, 11:17  

    Sveikinimai Ričardui. Nidos bažnyčia yra vienas geriausių lietuviškos architektūros pavyzdžių.

Rekomenduojami video