Top Baneris

Architektams ir projektuotojams – virtuali „Rockwool“ konstrukcinių detalių biblioteka

2016 vasario 8 d.
Pasidalykite straipsniu

Statybos proceso dalyviams prireikė ilgesnio pereinamojo laikotarpio, kad imtų taikyti aukštesnius energinio efektyvumo reikalavimus. O statybinių medžiagų gamintojai teigia tam jau seniai pasiruošę.

Akmens vatos gamintojas kompanija ROCKWOOL architektams, projektuotojams, kitiems statybų sektoriaus dalyviams ir statybų technologijas studijuojantiems studentams pateikia vis atnaujinamą kol kas analogų Lietuvoje neturinčią brėžinių ir mazgų programą. Naudodamiesi į mažą atminties raktą telpančiu katalogu, specialistai gali matyti populiariausių sprendimų pastatų atitvarų U verčių, jų šilumos tiltelių skaičiavimus ir pritaikyti sau naudingus brėžinius.

Skaičiavimai ir brėžiniai atnaujinami

ROCKWOOL programa bus ypač aktuali nuo 2016 metų lapkričio, kai įsigalios nauji energinio efektyvumo reikalavimai ir bus reikalaujama atlikti ilginių šilumos tiltelių skaičiavimus A klasės pastatuose. Žinoma, katalogu galima naudotis ir dabar, nes konstrukcijų U verčių ir jų mazgų ilginių šilumos tiltelių skaičiavimai bei brėžiniai atlikti A ir B klasių energinio naudingumo pastatuose, atitinkančiuose šiuo metu galiojančius normatyvus.

Kadangi visų rinkoje esančių konstrukcinių medžiagų neįmanoma apskaičiuoti, naudotos šiuo metu populiariausios mūrinės arba karkasinės sienos, šlaitiniai ir plokštieji stogai. Ateityje pagal poreikį bus atnaujinami ir kitų laikomųjų konstrukcijų skaičiavimai.

Mokslo ir verslo bendradarbiavimas

rockwool_3

Ilginiai šilumos tilteliai – tai didesnių šilumos srautų vietos atitvarų konstrukcijose.

Šių šilumos tiltelių atsiranda dėl kelių priežasčių:
• skirtingo šilumos laidumo medžiagų įsiskverbimo į atitvarą;
• skirtingo gaminio storio;
• vidinių ir išorinių paviršių plotų skirtumo tokiose vietose kaip sienų grindų bei lubų jungtys.

Tinkamai apskaičiuoti galimus šilumos tiltelius labai svarbu, nes jie lemia didesnius šilumos nuostolius, žemesnę paviršių temperatūrą, dėl to konstrukcijose gali pradėti kauptis kondensatas. Šilumos tilteliai turi būti apskaičiuojami pagal Lietuvoje nustatytas normas ir standartus.

Kompanija ROCKWOOL, sudarydama šį katalogą architektams ir projektuotojams, glaudžiai bendradarbiavo su Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto Statybinės fizikos laboratorijos mokslininkais. Jie ir atliko visus U verčių bei šilumos tiltelių skaičiavimus. Skaičiavimai buvo atliekami naudojantis kompiuterine programa „Therm“. Todėl specialistai, kurie naudojasi pateiktu katalogu, gali būti tikri, kad skaičiavimai yra teisingi ir patikimi.

Viskas telpa viename atminties rakte

rockwool_2

„Naujausi Kembridžo universiteto mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad nauji ar esami pastatai dar turi nuo 50 iki 90 proc. potencialo taupyti energiją. Todėl manome, kad mūsų sukurta konstrukcijų biblioteka yra tikrai naudinga statybų proceso dalyviams“, – teigė kompanijos ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska.

Anot jo, sukurta programa leis architektams, projektuotojams sutaupyti nemažai laiko ir netgi pinigų. Naudotis katalogu nesudėtinga, čia be didelio vargo galima greitai rasti brėžinius ir skaičiavimus.

Ši programa gali veikti tiesiogiai iš atminties rakto arba ją galima įdiegti programa besinaudojančio specialisto kompiuteryje. Programoje veikia ir viena svarbiausių funkcijų – brėžinių atnaujinimas. Specialistams, turintiems prieigą prie interneto, visuomet patartina atnaujinti biblioteką naujausiais skaičiavimais ir papildomomis konstrukcijomis dar prieš pradedant naudotis programa.

Mūsų interneto svetainėje www.rockwool.lt/irankiai/programos/u-vertes jau galima rasti ir naudotis „online“ režimu veikiančia programa. O jeigu norite gauti atmintuką, kaip tai daryti, apsilankykite mūsų interneto svetainėje www.rockwool.lt/uvertes, užpildykite trumpą formą, ir mes artimiausiu metu su jumis susisieksime.

ROCKWOOL stengiasi nuolat atnaujinti ir papildyti biblioteką, kad architektai bei projektuotojai visuomet turėtų tik pačią naujausią ir tiksliausią informaciją.

Šioje bibliotekoje galima naudotis intuityviąja paieškos funkcija ir filtrais, tokiais kaip pastato tipas, ieškoma konstrukcija. Šios funkcijos padės per vos kelias akimirkas rasti reikalingą brėžinį ir jį išsaugoti PDF ar DWG formatu. Norint rasti šilumos tiltelį, tereikės aktyvinti jo paiešką.

„Visas katalogas su programa yra ilgo ir nuoširdaus darbo vaisius, todėl norime tuo dalytis su pastatus projektuojančiais specialistais“, – sakė A. Buska.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video