Top Baneris

Architektai kviečiami siūlyti pranešimus mokslinei-praktinei konferencijai

2017 gegužės 30 d.
LAR nuotr.
LAR nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Architektas, jo statusas, kvalifikacija, profesinė etika, atsakomybė ne tik prieš užsakovą, bet ir prieš visą visuomenę – diskusijomis tokiomis temomis pirmą spalio pirmadienį Lietuvos architektai ir visi besidomintys šalies architektūra kviečiami paminėti Pasaulinę architektūros dieną.

Šia proga Lietuvos architektų rūmai, Lietuvos architektų sąjunga ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetas, remiant Lietuvos kultūros tarybai ir Kultūros ministerijai, spalio 2-ąją organizuoja tarpdisciplininę mokslinę-praktinę konferenciją „Architektas – vykdytojas ar atsakingas kūrėjas?“

Konferencijoje siūloma diskutuoti šiomis temomis:

• architekto statusas;
• architekto kvalifikacija, santykis su kitomis profesijomis;
• architekto profesinė etika;
• architekto atsakomybė prieš užsakovą ir visuomenę;
• kiti architekto profesinei veiklai svarbūs klausimai.

Konferencijos mokslinį komitetą sudaro VGTU, LAR, LAS, KTU, VDA, VU, VDU atstovai. Konferencijos organizatoriai kviečia teikti paraiškas pranešimams visus, besidominčius ir nagrinėjančius architekto vaidmenį užtikrinant architektūros kokybę ir kitas susijusias temas. Paraiškos (užpildytos dalyvių anketos) su pranešimo temomis ir santraukomis (300–500 žodžių) pateikiamos registracijai iki liepos 12 dienos. Apie pranešimų priėmimą bus pranešta iki rugpjūčio 21-osios. Konferencija vyks lietuvių kalba.

Vieta: Kalvarijų g. 1, Vilnius.

SA archyvo nuotr.

Konferencijai planuojama parengti leidinį su pranešėjų ir jų pranešimo tezių pristatymu. Konferencijoje numatomos teminės pranešimų sesijos, vieša diskusija. 2018 m. architekto vaidmens tema planuojama išleisti recenzuotų mokslinių straipsnių rinkinį.

Konferencijos dalyvio mokesčio nėra.

Dalyvio anketą galite rasti čia.

Konferencijos problematika:

Architektūrinis projektavimas, pastatų kokybė, jų derinimas prie aplinkos, gamtos bei miesto landšafto paisymas ir pagarba valstybiniam bei privačiam paveldui yra pripažinti viešojo intereso klausimu. Jo užtikrinimas yra ir viena valstybės prievolių. Deja, įprastos priemonės – teisinis reguliavimas – neužtikrina aukštos architektūros kokybės. Koks architekto vaidmuo užtikrinant architektūros kokybę?

Nagrinėjant architekto vaidmenį šių dienų kultūros ir statybos srityse, svarbu įvardyti aktualiausias problemas, kritiškai įvertinti egzistuojančias architekto galimybes ir pareigas, reikalavimus jo kvalifikacijai, platų atsakomybės lauką. Kaip stiprinti jo kompetenciją ir auginti pasitikėjimą juo visuomenėje?

2014 metais vykusios mokslinės konferencijos „Architektūros kokybės kriterijai ir jų teisinė reikšmė“ ir 2016-aisiais vykusios mokslinės konferencijos „Architektūros kokybės užtikrinimo priemonės“ metu buvo pabrėžta, kad teisės aktuose nustatant bet kokias architektūros kokybės užtinkinimo priemones, privaloma garantuoti autoriaus, statytojo ir visuomenės interesų balansą, o nustatomus reikalavimus turi aptarti architektūros praktikų, mokslininkų ir kitų šios bei gretimų sričių profesionalų bendruomenė. Tradicija tampančios konferencijos turėtų padėti tam pamatus.

Tęsiant architektūros kokybės temai skirtų diskusijų ciklą, jau atlikus objekto ir jo užtikrinimo procedūrų analizę, 2017 metais planuojama atsigręžti į nagrinėjamų procesų pagrindinį dalyvį – architektą, jo statusą, kvalifikaciją, profesinę etiką, atsakomybę ne tik prieš užsakovą, bet ir prieš visą visuomenę. Ankstesnėse diskusijose nustačius, jog iš anksto visos šalies mastu nustatyti konkrečius reikalavimus architektūros objektui neįmanoma ir net ydinga, tampa akivaizdu, jog nagrinėjama architektūros kokybė tiesiogiai priklauso nuo ją kuriančio asmens. Būtent jo pasirengimas ir ypač – atsakomybės suvokimas turi didžiausią įtaką tam, kokioje aplinkoje gyvens ne tik dabarties, bet ir ateities kartos.

Konferencijos mokslinis komitetas:

Doc. dr. Vytautas Petrušonis (VGTU, Komiteto pirmininkas)
Tel. +370 687 87978, el. paštas: vytautas.petrusonis@vgtu.lt.
Doc. dr. Darius Linartas (VGTU).
Doc. dr. Tomas Grunskis (VGTU, VDA).
Doc. Romualdas Kučinskas (VDA).
Prof. dr. Kęstutis Zaleckis (KTU).
Doc. dr. Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė (VU).
Doc. dr. Jūratė Tutlytė (VDU).
Vaidotas Kuliešius (LAR).
Vytautas Biekša (LAS).

Konferencijos organizacinis komitetas:

Daiva Bakšienė (LAR pirmininkė, VU).
Doc. dr. Liutauras Nekrošius (VGTU).
Aida Štelbienė (LAR).
Tel. +370626 40606, el. paštas: org@architekturumai.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video