ARCHBOOK RĖMĖJAI:

Verslo centras „S28“

„S28“ sudaro du tūriai, tarp kurių įrengtas praėjimas į gilumoje esantį LJB verslo centrą. Kadangi pastatas yra apsuptas įvairias paslaugas teikiančiomis įstaigomis, nebuvo poreikio išplėsti pastate talpinamų funkcijų pasiūlos: orientuojamasi į kuo geresnių darbo sąlygų užtikrinimą, būtent biurams skiriama daugiausia erdvės – septyni pastato aukštai, virš dviejų lygių automobilių parkingo ir labiau tranzitinio pirmo aukšto. Patekimo į pastatą patirtis supaprastinama: čia nėra pompastiškų holų ar reprezentacinių erdvių, už automatizuotos praėjimo kontrolės vartų darbuotojas juda iš karto į ofisą. Aukštų išplanavimas yra lengvai transformuojamas, universalus nuomininko poreikiams, naudojamas įtempiamas betonas, leidžiantis išvengti sijų, tvarkingai „išvedžioti“ inžinerinius įrenginius ir įgyvendinti bet kokios stilistikos interjerą. Viename aukšte galima įrengti po vieną arba du biurus.

Fasado funkcija ne vien estetinė: į pietinę pusę orientuotus biurų langus nuo perteklinių saulės spindulių  saugo dantyti išsikišimai, o šiaurinis fasadas yra lygus, kad kuo daugiau natūralaus apšvietimo patektų į vidų. Architektai įvedė į fasadą spalvą: aliuminio kompozito plokštės vario apdaila šviečiant saulei keičia atspalvį. Apdailai naudojamas varis, stiklas, akmens masė ir kitokie metalai – natūralios, neimituojančios medžiagos.

Lauko erdvė yra labai kompaktiška, atvira visiems lankytojams – į ją gali patekti ne vien darbuotojai, bet ir praeiviai. Stengtasi įrengti žalią oazę, skirtą, visų pirma poilsiui, su ergonomiškais suoliukais, jaukią ir saugią aplinką kuriančiu apšvietimu, gėlynais. Išsaugoma medžių alėja palei Savanorių prospektą – vienas iš kelių galimų takų, vedančių į sklypą.

Eksterjero įkvėptos vidinės erdvės  

Bendrų vidinių erdvių išraiška rūpinosi interjero studija „Mild Studio“. Įkvėptas solidaus ir elegantiško eksterjero, išlaikytas vizualinis vientisumas tarp vidaus ir išorės su medžiagomis, spalvomis ir charakteringa stilistine išraiška. Išrinkti du pagrindinius elementus – juodai dažytos metalo „kulkos“, dengiančios antro ir trečio aukšto stovėjimo aikšteles, bei vario spalvos fasado elementai. Viduje varis derintas su riešutmedžio imitacijos baldine plokšte, kuri buvo dengta juodomis aliuminio konstrukcijomis. O metalo „kulkos“ tiesiogiai panaudotos dalies sienų apdailai, taip visiškai pratęsiant išorės sprendinius viduje.

Pastato holai atlieka iš esmės tik tranzitinį vaidmenį, dėl to buvo parinkta tokia sienų apdailą, kuri žmogui einant pavirsta gyva, tarsi judėtų kartu. Judėjimas tampa pagrindiniu interjero akcentu, o įstrižas grindų raštas padiktuoja, kuria kryptimi reikia eiti.