ARCHBOOK RĖMĖJAI:

„Solo Society City House Vilnius“ viešbutis

Co-living tipo viešbučio „Solo Society City House Vilnius“ ir gyvenamųjų korpusų kompleksas buvo įgyvendintas rekonstravus čia stovėjusius pastatus. Naujasis kompleksas įgavo trijų monumentalių korpusų su dviem uždarais vidaus kiemais pavidalą. XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje šiame sklype veikė Šv. Stepono turgavietė, o po Antrojo pasaulinio karo teritorija buvo paversta smulkios gamybos ir sandėliavimo zona su utilitariu užstatymu ir ilgą laiką nebuvo efektyviai naudojama, nors yra pačiame miesto centre. Kadangi komplekse vyrauja visuomeninės paskirties patalpos (viešbutis, kavinė, administracinės, prekybos patalpos), sklypo viduryje buvo įrengta viešoji erdvė – praėjimA, jungiantIA Panerių ir Punsko gatves.

Bendrosios erdvės

Viešbučio stogo terasos suprojektuotos bendram naudojimui; patekimai iš koridorių, greta terasų įrengtos renginiams aptarnauti skirtos patalpos, bendro naudojimo virtuvė – valgomasis. Iš terasų atsiveria nuostabus vaizdas tiek į senamiestį, tiek į centrinį miesto susisiekimo terminalą. Vakarinėje sklypo dalyje, butų terasos įrengtos ant požeminės pastato dalies stogų, beveik visi 1-ojo aukšto butai turi apželdintas asmenines terasas, aptvertas stacionariais vazonais ir tvorelėmis. Ši pastato dalis sulaukė ir pokyčių: vakarinis kiemas projektuotas ne visiškai uždaras, o dalinai atvertas vakarinei saulei.

Kraštovaizdžio architektė Ingrida Rauckienė parengė kiemų želdinimo sprendinius; ilgamečių augalų ir krūmų kompozicijos derintos su vejos plotais.  Ant požeminės automobilių saugyklos suformuoti kalneliai pagyvina vakarinio kiemo erdvę.  

Bendrų coliving‘o erdvių interjero sprendimai

Komolekso co-living‘o „Solo Society City House Vilnius“ interjero projektą rengė UAB „Dizaino virtuvė“. Šios dalies bendrų erdvių interjerai nenutolo nuo gyvenimo miesto ritmu koncepcijos, kuri buvo užkoduota jau pačios pastatų padėties centrinėje miesto dalyje, o taip pat ir architektūrinių pastatų sprendimų. 

Komplekse įrengta: sporto, teniso salė ir bendras kiemelis pirmame aukšte, kino salė antrame aukšte, trečiame – žaidimų erdvės, ketvirtame -bendradarbystės erdvė su biblioteka, skaitykla, viršutiniame – lounge tipo pilsio zona, susitikimų kambariai ir bendra lauko terasa.

Kiekvienas penkiaaukščio pastato aukštą išskirti atskira tema. Pirmame aukšte yra didelė bendra erdvė, registratūra, sporto salė, dviračių saugykla ir išėjimas į vidaus kiemelį, atspindi industrinę miesto prigimtį. Tai išreikšta medžiagiškumu – vyrauja atviras betonas, grubesni neapdoroti (angl. raw) paviršiai. Šį įspūdį sustiprina ir metaliniai laiptų turėklai, kylantys į kitus aukštus. Daugiafunkciai baldai suteikia lankstumo, mobilumo šiai erdvei.

Antruose pastatų aukštuose: „Old town“ – senamiesčio erdvė, kurią padiktavo ir pastato klinkerio fasadų apdaila. Daugiausia vyrauja klinkeriui būdingos spalvos – tamsiai raudona, gelsva, pilkšva, balta. Juos atliepia ir bendrų virtuvių baldų paviršiai. Trečiame aukšte sukurta parko nuotaika, vyrauja žalsvi, pilkšvi motyvai. Ketvirtame aukšte – „City“, miesto augimą simbolizuojančio Naujamiesčio ar naujų pastatų dešiniame Neries krante motyvai. Tuo tarpu viršutiniame aukšte visas šias temas jungiantis bendras stilius – eklektika.