ARCHBOOK RĖMĖJAI:

Prekybos parkas „UNA“

Prekybos parkas „Una“ pastatytas besivystančioje šiaurinėje Vilniaus miesto dalyje, Molėtų pl. prieigose. Pastatui su vidiniu kiemu pritaikyta daugybė šiuolaikinių technologijų ir tvarių sprendimų, pavyzdžiui, ant stogo įrengta saulės elektrinė, o fasadui parinktos maksimaliai ilgai tarnaujančios medžiagos.

Europoje populiaresni vairuojantiems klientams strategiškai patogiose vietose įkurdinti prekybos miesteliai su didelėmis  automobilių stovėjimo aikštelėmis. Pagal šį modelį pastatyta ir „Una“: į visas prekybos patalpas suplanuoti atskiri įėjimai. Du tarsi į vieną vienetą susijungiantys L formos fasadai leido suformuoti jaukesnį vidinį kiemelį, į kurį taip pat galima įvažiuoti ir patogiai pasistatyti automobilį. O prekybos parko priekyje esanti didesnė aikštelė puikiai turėtų tenkinti prieš šventes apsiperkančių klientų poreikius.

Pagrindinis pastato akcentas – trikampiai metalinių konstrukcijų elementai, dengti tinklu bei formuojantys aiškią gatvės išklotinę, kartu kuriantys jau minėtąjį jaukesnį vidinį kiemą. Tiesa, metalinės konstrukcijos labai puikiai tarnauja ne tik kaip estetinis elementas, bet ir kaip horizontalusis pilonas pasato nuomininkų reklamoms.

Apatinei fasado daliai parinktos HPL plokštės: jos yra atsparios atmosferos poveikiui, UV spinduliams  bei drėgmei, smūgiams, cheminėms medžiagoms. Pėsčiųjų alėja „Una“ prekybos parke persikelia iš pastato vidaus į lauką, tad įrengtas ganėtinai platus, išraiškingas stogelis o po juo glaudžiasi vitrinos ir medienos imitacijos HPL plokštės. Antracito spalvos sukuria puikų kontrastą. Ši spalva eksploataciniu požiūriu yra ganėtinai populiari tokiuose prekybinės paskirties objektuose.

Interjere atsikartoja panašūs spalviniai deriniai

Interjere pasitelkiami juodi-antracito ir šviesūs medienos-aukso atspalviai. Šviesios plytelių grindys suteikia prabangos, o modernumo įspūdį kuria lubose paliktos ertmės ir trikampiai LED šviestuvai. Prie pagrindinio įėjimo sienų apdailai buvo pasirinktos pasiūlytos aliuminio lamelės, gaminamos ekstruzijos būdu, nes medieną padengus pažangiausiais antipirenais vis tiek nepavyksta pasiekti A degumo klasės.