ARCHBOOK RĖMĖJAI:

KTU laboratorijų centras „M-Lab“

G. Janulytės – Bernotienės studijos suprojektuotas „M-Lab“ atsirado buvusios, legenda tapusios studentų kavinės-klubo „Kolegos“ (architektas V. Dičius) vietoje. Naujas laboratorijų centras referuoja tiek į anksčiau čia stovinčio pastato formas, tiek į viso komplekso charakterį. „M-Lab“ konkursui G. Janulytės – Bernotienės studija pateikė koncepciją kodiniu pavadinimu „Žinia“.

Buvęs studentų kavinės pastatas rekonstruotas, išsaugant KTU studentų miesteliui būdingus funkcionalizmo architektūros bruožus bei „bauhauzo“ estetikos elementus, kurie sujungiami su Girstupio ir Gričiupio upelių gamtovaizdžiu.

Technologiškai šalti, horizontalūs, šviesūs ir šviečiantys „M-lab“ polikarbonato fasadai parko pusėje papildomi termomedienos apdaila ir amfiteatru, taip pat želdynais ant stogo. Įtrauktas, stiklinis persišviečiantis pirmas aukštas kuria sklendžiančios viršutinės pastato dalies įspūdį. Didelis, virš 4 m esamo reljefo skirtumas,  prieš tai neišnaudotas, tapo projekto privalumu, t.y. iš gatvės pastatas matomas daug mažesnis, nors jame dar vienas, cokolinis aukštas su natūraliu apšvietimu.

Komplekso interjere siekta sukurti vidinį centrą, kuriame suktųsi bendra pastato gyventojų – mokslininkų, tyrėjų ir studentų kasdienybė. Juo tapo pastato holo „šerdis“, o aplink šį centrą organizuotos skirtingos funkcijos: cokoliniame aukšte – dirbtuvės ir techninės patalpos, pirmame – studentų kūrybinės bendradarbiavimo erdvės bei dalis laboratorijų, antrame – laboratorijos ir biurai. Laboratorijos suplanuotos Studentų gatvės pusėje, biurai orientuoti į parką.

Rekonstruotame pastate suprojektuota 12 skirtingų eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų, įrengtos jaunųjų tyrėjų kūrybinės erdvės, poilsio erdvės bei susitikimų kambariai, kurie, kaip tikimasi, paskatins mokslo ir verslo sąveiką kuriant gaminių prototipus ir juos išbandant. Efektyviai išnaudojamos ir stogų plokštumos – apželdinti stogai.

Interjere siekiama kurti jaukią atmosferą, kontrastuojančią su šaltu technologiniu pastato pobūdžiu. Betoniniai paviršiai ir balti elementai praskaidrinami įvairaus pavidalo natūralios medienos elementais – įrengiami beržo fanieros laiptai, balkonų turėklai bei lentynos, klojamas parketas. Bendrose erdvėse grindims parinkta kiliminė danga ir minkšti baldai, naudojama šiltų tonų spalvinė paletė.