ARCHBOOK RĖMĖJAI:

KTU Dirbtinio Intelekto Tyrimų Centras

KTU E-mokymosi Technologijų Centro rekonstrukcijos – Dirbtinio Intelekto Tyrimų Centro architektūrinis projektas atspindi sparčiai besivystančią dirbtinio intelekto (DI) aktualumo tendenciją. Kauno Technologijos Universitetas (KTU) su partneriais kuria jungtinį DI kompetencijų centrą, siekdamas sustiprinti šalies mokslinių tyrimų ir inovacijų ekosistemą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.

MAKGROUP ARCHITECTS, atsakingi už KTU E-mokymosi Technologijų Centro rekonstrukciją, ne tik optimizuoja esamą, nenaudojamą pastato infrastruktūrą, bet ir kuria visiškai naują Dirbtinio Intelekto Tyrimų Centro projektą. Pagrindinės tyrimų sritys, į kurias bus sutelkta šio centro veikla, apima prototipavimą, pramonę, transportą, energetiką, mediciną.

Pastato projektas harmoningai įsilieja į jau esamą modernistinės architektūros Kauno Technologijos Universiteto studentų miestelio kompleksą, laikydamasis jam būdingos stilistikos – lakoniškos formos ir subtilaus santūrumo. Pastato centrinė ašis – tai pagrindinė bandymų zona, su dešimties metrų aukščio stiklinėmis lubomis, skirta pagrindiniams eksperimentams vykdyti. Pirmas centro aukštas, kuriame bus atliekami tyrimai ir testavimai, suprojektuotas stiklinis – perregimas. Numatyta tyrimų erdvių vidinės ir išorinės transformacijas galimybės. Tyrimų erdvių išsiplėtimas į lauką – viso universiteto įsitraukimo į tyrimų procesą idėja – drąsu, skaidru ir demokratiška. Antrajame pastato aukšte numatytas tyrimų centro administracinis korpusas, pasitarimų ir poilsio erdvės, mokslininkų grupių darbo zonos, turinčios tiesioginį patekimą į stogo terasą ir visu perimetru besitesiančią balkono erdvę, orientuotą į šalia esančią slėnio panoramą.