ARCHBOOK RĖMĖJAI:

Atsigręžęs į gamtą ‎‎

Vis daugiau dėmesio skiriant tvaraus gyvenimo vizijai, šiandien kuriami modernūs, tačiau kuo natūralesni pastatų projektai. Ne išimtis – nekonkuruoti, o papildyti kraštovaizdį siekiančios 180 kv. m ploto sodybos Lietuvoje projektas. Jos interjeras traukia akį savo estetiškais, minimalistiniais sprendimais. Interjero projekto autoriai – studijos „HEIMA“ architektai Povilas Žakauskas ir Rūta Kazėnaitė.

Patobulintas architektūrinis projektas
„Šis projektas pas mus atkeliavo tuomet, kai namo sienos jau buvo išmūrytos, – pasakoja vienas projekto autorių P. Žakauskas. – Prisijungėme rengti interjero projektą ir tuo pačiu peržvelgti, „pagydyti“ architektūrą. Architektūriniai patobulinimai kartais atliekami tiek rekonstrukcijos, tiek naujos statybos projektuose. Šis procesas gali atnešti skanių vaisių, nes kai reikia prisitaikyti prie esamos, pakitusios situacijos, mąstymas ir idėjos yra kitokios.“

Projektas „Namas prie ežero“ išsiskiria ir savo kraštovaizdžiu – natūralia gamtine aplinka. Iš vienos pusės sodybos kiemas ribojasi su ežero kranto šlaitu, iš kitos – su mišku.

Kai projektą perėmė studijos „HEIMA“ architektų komanda, pastatas jau buvo suprojektuotas ir darniai integruotas į aplinką, todėl namo tūris kardinaliai nepasikeitė. Rengiant interjero projektą papildomai buvo koreguojami stogo šlaitai, langų angos, dalies statinio elementų medžiagiškumas.

Pastato fasado apdailai pasirinktas maumedis apdorotas geležies sulfatu, o pastato stogas dengtas medinėmis čerpėmis. Sodyboje sumontuoti aliuminiai langai.

Vidaus erdvėse – atskirtos gyvenamosios ir poilsio zonos
Architektas P. Žakauskas pasakoja, kad vidaus erdvėse stipriai juntamas privačių ir bendrų erdvių atskyrimas. Namo planas padalytas išilgai, šiaurinę pastato dalį skiriant pagrindinei gyvenamajai erdvei. Joje suprojektuotos aukštos vienšlaitės lubos, pro vitrininius langus matomi panoraminiai ežero vaizdai, o visos gyvenimui ir bendravimui skirtos zonos išdėstytos aplink patalpos centre įrengtą dvipusį židinį.

Privačioje namo zonoje suprojektuoti trys miegamieji ir du vonios kambariai bei techninės patalpos. Šiuose kambariuose įrengtos lubos lygios, kiek žemesnės nei bendroje erdvėje, – taip sukuriama jaukesnė patalpos proporcija. Miegamųjų kambarių langai atsiveria į greta esantį mišką.

Interjere vyrauja natūralumas
Prie ežero įsikūrusio namo vidaus interjere pastebimos gamtoje sutinkamos spalvos, vyrauja natūralios ir tvarios medžiagos – medis, molio tinkas, cementas.

„Projektuodami siekėme sukurti modernią sodybos interjero interpretaciją. Pastato erdvė turėjo turėti visus miestui įprastus patogumus, o apdailos ir interjere vyraujančiomis medžiagomis norėjome atspindėti ryšį su supančia gamta. Todėl buvo pasirinktos itin natūralios medžiagos, spalvos, paprastumas, ramios linijos ir formos, kurios nekonkuruotų su įspūdingais vaizdais už lango“, – apie vidaus interjero koncepciją pasakoja P. Žakauskas.

Pagrindinėje gyvenamojoje erdvėje ties langų viršumi erdvė perskiriama naudojant skirtingas apdailos medžiagas. Viršutinė erdvės dalis padengta natūraliu molio tinku, sukuriant jaukų, kiek netvarkingą vaizdą, atliepiant ryšį su supančia gamta. Apatinėje dalyje vyrauja ąžuolo plokščių apdaila – su sienų apdaila nepastebimai suliejamos ir spintos, virtuvė, patekimai į kambarius.

Vientisą interjerą kuria ir įrengta dekoratyvinio betono liejamųjų grindų sistema. Natūralaus cemento grindys patikimai tarnaus ištisus metus – vasarą išlaikys kambarius vėsius, o žiemą bus malonu vaikščioti ant šildomųjų grindų paviršiaus.

Sodybos baldai ir įvairios interjero detalės suprojektuoti minimalistiniai, atspindintys vyraujančią santūrią interjero koncepciją ir paliekantys erdvės sodybos šeimininkų kūrybiniams sumanymams, dekorui. Šiame projekte beveik visi baldai pagaminti pagal užsakymą. Iš gamintojų įsigyti tik standartiniai kavos staliukai, kėdės, sofa ir šviestuvai.

„Norint sukurti unikalų dizainą, dažnai tenka rinktis pagal užsakymą gaminamus baldus, taip kiekvienam užsakovui sukuriant unikalias erdves“, – teigia architektas P. Žakauskas.

Specialistas pabrėžia, kad minimalistiniai, ramūs, estetiški sprendimai šiame projekte buvo būtini: „Gamtos už lango negali ignoruoti, ją reikia tik papildyti. Be to, tokie interjerai retai kada gali „pasenti“ ar atsibosti, kadangi yra sudarytas pakankamai ramus fonas, terpė pačių gyventojų asmeninei išraiškai ir pilnam vidaus erdvių interjero užbaigimui.“