Kažkada didingas miesto pastatas du dešimtmečius stovėjo apleistas ir išsikvėpęs, tačiau šiandien „Nemunas“ žengia naują istorijos žingsnį – prikeltas antram gyvenimui, visuomenei ir vėl tampa Druskininkų įžymybe. Atnaujintas pastatas gavo ir naują vardą – „Nemunas by CITUS“.
Istorinės reikšmės miesto simbolinės architektūros pastatas
Siekiant prikelti Druskininkų simbolį, architektų studijos „Archas“ architektams teko išsaugoti pastato autentiką, tačiau architektūrinę kalbą priartinti šių laikų tendencijoms. Šis pastatas atspindi to meto miesto plėtros etapą, tačiau šiuolaikinės architektūros priemonėmis siekta šiek tiek užmaskuoti jo gigantiškumą. Vis dėlto buvo stengtasi išsaugoti kuo daugiau pastato elementų. Kaip ir to meto modernizmo architektūroje, taip ir šiame objekte architektams pavyko rasti tvarią, racionalią idėją, išsaugant autentiką ir keliais potėpiais labiau priderinti prie Druskininkų miesto.
Siekta išsaugoti meistriškai suprojektuotas erdves ir interjero detales: nuostabi centrinės laiptinės erdvė su suktais laiptais, daug teraco elementų (laiptų pakopos), viduje sienos dengtos granitiniu tinku, maišytu su stiklo šukėmis, gelžbetoninė ažūrinė konstrukcija ant stogo, meistriškai įkomponuota restorano erdvė ir kt.
Daugiausia fasado užėmė vitrinos, jos liko didžiąją dalį ploto užimančiu elementu ir po rekonstrukcijos, buvo tik pakeistos naujomis. Avarinės būklės gelžbetonio turėklai buvo pakeisti naujais metaliniais ažūriniais turėklais. Balkonų atitvaros tarp apartamentų dėl pasikeitusios funkcinės programos turėjo būti pakeistos.
Fasadas atgijo M. K. Čiurlionio menu
Druskininkų miesto simboliu vadintam „Nemunui“ architektai priminė kitą miesto simbolį – dalininką ir kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, kuris augo ir kūrė Druskininkuose. Ant pastato fasado perkeltas jo portretas ir keli žymiausi paveikslai, taip sukuriant fasadą kaip atskirą paveikslą. Jo dalys suprojektuotos ir ant balkonų atitvarų, tad visas paveikslo vaizdas atsiveria tik iš tam tikrų rakursų. Iš viso galima pamatyti 3 paveikslus („Saulė eina šaulio ženklu“, „Ramybė“, „Žinia“) ir paties M. K. Čiurlionio portretą. Atvaizdai buvo suprojektuoti pritaikant anamorfinio tinklelio (angl. anamorphic grid) techniką, kuri yra naudojama vaizdo ar objekto iškraipymui taip, kad jis atrodytų taisyklingai tik žiūrint iš tam tikros perspektyvos.
Ant pastato stogo – nauja pramoga – baseinas
Tam, kad gyventojai galėtų mėgautis visais viešbučio privalumais, įrengtos bendro naudojimo patalpos apartamentų turėtojams pastato 1 aukšte: bendradarbystės erdvė, susitikimų kambariai, virtuvėlė, vaikų žaidimo kambarys, sporto klubas, skalbykla. Čia taip pat numatytas restoranas bei universalios skirtingų dydžių patalpos su įėjimais iš lauko, tad čia galės įsikurti parduotuvėlės, butikai, grožio, masažo salonai, siuvimo ateljė ar kiti verslai.
Ant pastato stogo, nuo kurio atsiveria įspūdinga 360 laipsnių panorama į Druskininkus, įrengtas kokteilių baras, atviras baseinas, sauna, persirengimo patalpos, yra galimybė įrengti restoraną. Dalis viršutiniuose pastato aukštuose esančių didžiausių apartamentų taip pat turi terasas ant stogo. Čia esantis baseinas – unikalus. Išskirtinio dydžio 60 kv. m ir 20 m ilgio atviro baseino ant stogo nėra visame Baltijos regione. Baseinas taip pat turi „begalybės“ (angl. infinity) kuriamą iliuziją, dar labiau susilieja su Druskininkų panorama.
Dar viena pastaruoju metu vis dažniau sutinkama tendencija – bendradarbystės erdvės. Tokios buvo sukurtos ir šiame projekte, siekiant patenkinti modernių vartotojų poreikius ir pritaikyti pastatą šiuolaikinėms tendencijoms. Bendradarbystės erdvės atspindi šiuolaikinius darbo ir gyvenimo būdo pokyčius bei padidina pastato patrauklumą plačiam žmonių ratui – nuo laisvai samdomų darbuotojų iki verslo įmonių ir kūrybinių profesionalų.
„Nemuno“ teritorija bus miesto parko dalis, atvira visiems ir susilies su gretima teritorija, o kartu taps simboliniu sujungimu su būsimais Druskininkų kultūros ir kongresų rūmais. Planuojama, kad greitai pastate įsikurs ir SPA centras, tad pramogų, poilsio ir darbo galimybių čia tik daugės, kaip sako M. Vanagas, sveiko gyvenimo būdo filosofija užkoduota pačiuose Druskininkuose.
Projekto gen. ranga rūpinosi „Bilresta“, turintii 12 metų patirtį. Atlikti griovimo, demontavimo dideliame aukštyje, viršutinių aukštų statybos darbai, cokolinio aukšto remontas, apšiltinimas, visame pastate įrengtos naujos balkonų perdangos plokštės. Taip pat sutvarkyta aplinka. Kadangi pastatas rekonstruojamas, o ne statomas naujas, tai reikalauja papildomo atidumo dirbant su esamu konstruktyvu, su sprendimų parinkimu ir esamos situacijos įvertinimu.