Top Baneris

Ar tinkamai prižiūrite būstą šildančius įrenginius?

2016 sausio 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Elektros tiekimo ir skirstymo bei gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ ragina gyventojus nepamiršti pasirūpinti saugiu dujinių bei kitų būsto šildymo įrenginių eksploatavimu. Dėl apsinuodijimo smalkėmis į gydymo įstaigas per metus patenka apie 100 žmonių.

Smalkės gali kilti netinkamai naudojant bet kokius būsto šildymo įrenginius – dujinius, malkinius, akmens anglies ar kito kuro katilus, krosnis, židinius. Smalkėmis dažnai apsinuodijama dėl nepakankamo vėdinimo arba nevėdinamų katilinės patalpų. Netinkamai įrengtas dujinis katilas kelia mirtiną pavojų. Užpernai Vilniuje smalkėmis dėl savavališkai ir netinkamai įrengto dujinio katilo mirtinai apsinuodijo du žmonės.

Patalpose, kur įrengtas dujinis katilas, negalima uždengti vėdinimo ir degimui reikalingo oro pritekėjimo angų ir grotelių, patalpas būtina dažnai vėdinti. Neretai pasitaikanti apsinuodijimo smalkėmis priežastis yra ir laiku neišvalyti dūmtraukiai.

Norint išvengti smalkių, reikia naudoti tik techniškai tvarkingus įrenginius ir nuolat tikrinti jų veikimo tinkamumą. Bent kartą per metus būtina atlikti techninį dujinio katilo patikrinimą, o jei kyla abejonių dėl įrenginio saugumo, nedelsiant kreiptis į kvalifikuotus specialistus.

Be to, patalpose, kuriose įrengti kūrenimo katilai ar dujiniai prietaisai, rekomenduojama įsirengti smalkių jutiklius. Įrengiant dujų įrenginius raginame naudotis kvalifikuoto specialisto paslaugomis, o patalpų, kuriose įrengti tokie katilai, rekonstrukcijos turi būti atliekamos tik suderinus planą su specialistais.

Smalkės yra bespalvės, bekvapės, beskonės ir nuodingos. Smalkėmis apsinuodijęs žmogus jaučia pykinimą, galvos svaigimą, pulsavimą smilkiniuose. Teikiant pirmąją pagalbą, reikia žmogų išvesti į gryną orą, atlaisvinti veržiančius drabužius, apkloti, neleisti užmigti ir pagirdyti karštu gėrimu. Visais atvejais būtina skubiai kviesti greitąją medicinos pagalbą arba nukentėjusįjį nuvežti į artimiausią gydymo įstaigą.

AB „Energijos skirstymo operatorius“ (trumpiau – ESO) veiklą pradėjo 2016 metų sausio 1 dieną, sujungus AB LESTO ir akcinę bendrovę „Lietuvos dujos“. ESO aptarnauja 1,6 mln. klientų visoje Lietuvoje. Bendrovė priklauso valstybės valdomai įmonių grupei „Lietuvos energija“, vienai didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video