Top Baneris

Ar namai Kauno rajone gali nukonkuruoti nekilnojamąjį turtą didmiestyje?

2023 balandžio 20 d.
nt pirkimas Kaune
Pexels nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Namai Kauno rajone atranda vis daugiau šeimininkų, vertinančių šios vietovės privalumus. Gyvenimas visiškai netoli geografinio Lietuvos centro atveria patogesnius kelius daug keliaujantiems po šalį, taip pat naujas galimybes sutaupyti ir pailsėti nuo miesto triukšmo dirbantiems Kaune.

Pastaruoju metu kylant nekilnojamojo turto ir bendroms pragyvenimo kainoms, namai Kauno rajone sulaukia didėjančio susidomėjimo ir iš Vilniaus gyventojų. Kauno miestas vis dar išlaiko konkurencingas nekilnojamojo turto kainas lyginant su sostine, o gyvenimas už miesto ribų dar labiau sumažina išlaidas, todėl yra patrauklus ieškantiems ekonomiškesnio varianto.

Kuo patrauklus Kauno rajonas?

Viena pagrindinių šio rajono ypatybių slypi jo geografinėje padėtyje. Vietovei būdingas lygumų kraštovaizdis perskiriamas dviejų kalvagūbrių – šiaurinėje dalyje Vilkijos, o link pietryčių – Veiverių kalvagūbrio. Nuo jų atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Neries, Nemuno, Šešupės ir Jiesios upes, o be jų pro Kauno rajoną teka dar ir Nevėžis, vakaruose bėga Dubysa.

Palei upių krantus visoje rajono teritorijoje išsibarstę net 11 piliakalnių, liudijančių gilią bei intriguojančią apylinkių istoriją, susilaukia nemažai turistų dėmesio. Regione telkšo 7 ežerai, gausu ir dirbtinių tvenkinių, tad mėgstantiems vandens sportą, aktyvų laisvalaikį ar tiesiog ieškantiems idiliško prieglobsčio gamtos apsuptyje, tikrai verta pasidomėti parduodamais namais Kauno rajone. 

Populiariausi namai Kauno rajone

Šiuo metu Kauno rajone suskaičiuojami 3 pagrindiniai miestai, 9 miesteliai ir daugiau nei 370 didesnių ar mažesnių kaimų. Be abejonės, daugiausia dėmesio sulaukia namai, parduodami artimiausiose Kauno apylinkėse: Garliavoje, Raudondvaryje, Karmėlavoje, Akademijai priklausančiose Noreikiškėse, Seniavoje, Ringauduose, Užliedžiuose, Neveronyse. Šios lokacijos įprastai aktualios dirbantiems ir besimokantiems Kauno mieste arba šalia jo esančioje Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje.

Technologijoms leidžiant nudirbti didelę dalį darbų nuotoliniu būdu, populiarėja ir atokesnės gyvenvietės, iš kurių greitai ir patogiai pasiekiama pagrindinė infrastruktūra. Išsiilgusiems vaizdingo kraštovaizdžio verta pasidomėti skelbimais pušynuose pasislėpusioje Kačerginėje, upių slėniuose įsitaisiusiose Kulautuvoje, Lapėse ar kituose nuo gamtos nenutolusiuose kampeliuose.

Jei vis dar kyla dvejonių

Nors iš pirmo žvilgsnio namo įsigijimas atrodo didelis finansinis įsipareigojimas, derėtų gerai pasverti visas aplinkybes norint pamatyti pilną vaizdą. Iš tiesų, nuosavas namas reikalauja nemažai pradinių investicijų, bet pastaruoju metu išsipūtusios butų kainos sukelia dar daugiau nuogąstavimų.

Jau gana įprasta, kad naujos statybos arba tiesiog patenkinamos būklės butas jūsų pasirinktoje lokacijoje nenusileidžia namo kainai. Jei dėl kainos tenka daryti lokacijos kompromisus, kodėl gi neišnaudojus šios situacijos maksimaliai? Pasirinkę namus Kauno rajone ne tik gerokai sutaupysite, bet ir gausite neįkainojamą privatumą, laisvę disponuoti savo erdve, pilnavertį poilsį nuo miesto šurmulio bei ilgalaikę investiciją, su kuria saugu pasitikti net nenumatytus gyvenimo pokyčius. Nesvarbu, ar svajojate apie spragsinčias malkas lauko kepsninėje ar židinyje svetainėje, šios savjonės tikrai paprasčiau įgyvendinamos asmeninėje erdvėje už miesto ribų.

Norite įsigyti namą be tarpininko? Gerai pasiruoškite

Apžvelgus skelbimų portalus, greičiausiai pastebėsite, kad didelė dalis namų Kauno rajone parduodama per agentūras ar nepriklausomus tarpininkus. Savininkai dažnai patiki šį darbą profesionalams tikėdamiesi sutaupyti laiko ir gauti geriausią pasiūlymą už savo nekilnojamojo turto objektą.

Naudodamasis šiomis paslaugomis pardavėjas padidina galutinę sandorio sumą, turėdamas prie turto kainos pridėti komisinį atlygį brokeriui, kas ne visais atvejais priimtina potencialiems pirkėjams. Jeigu jūs norite įsigyti namą tiesiogiai iš savininko, tai nurodykite paieškos užklausoje, bet apsišarvuokite kantrybe – kartais pro paieškos filtrus praslysta ir neaktualūs skelbimai.

Kad nekilnojamojo turto paieškos procesas dar labiau supaprastėtų, iki smulkmenų išsigryninkite pageidaujamo namo kriterijus: aukštų ir kambarių skaičius, plotas, kuo konkretesnė lokacija ir, žinoma, kaina.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video