Top Baneris

Ar Kelių policijos pastato istorijai nelemta pasikartoti?

2016 gruodžio 2 d.
G. Oržikausko nuotr.
G. Oržikausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Buvusio Kelių policijos pastato Giraitės gatvėje istorija tapo stimulu pagaliau bent pradėti spręsti, kurie XX a. antrosios pusės modernizmo ir postmodernizmo pastatai galėtų tapti kultūros paveldo dalimi.

Po architektų ypač aktyviai palaikyto siūlymo įrašyti buvusį policijos pastatą Giraitės g. (architektai K. Pempė ir G. Ramunis, 1985 m.) į Kultūros vertybių registrą, Valstybinė kultūros paveldo komisija surengė pasitarimą, skirtą šiuolaikinės architektūros išsaugojimo problematikai aptarti.

Šį klausimą nagrinėjo visos įmanomos atsakingos institucijos: Kultūros ministerija, Lietuvos architektų rūmai, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto mokslo centro – Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro ir kompanijai LIDL atstovaujančios advokatų kontoros „Sorainen“ atstovai.

Prieš pasitarimą Paveldo komisijos administracija kreipėsi į Lietuvos architektų rūmus, Lietuvos architektų sąjungą ir jos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos skyrius, Kultūros paveldo departamentą ir jo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos skyrius, taip pat Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybių paveldosaugininkus, prašydama raštiškai informuoti apie jų kuruojamoje teritorijoje esančią galimai vertingą modernizmo ir postmodernizmo architektūrą.

Atsakymai parkeliavo iš didmiesčių savivaldybių, Lietuvos architektų sąjungos Kauno ir Klaipėdos skyrių. Kultūros paveldo departamentas ir Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyrius galimai vertingų pastatų neįvardijo.

Kad ateityje nebekiltų konfliktinių situacijų, surinkti galimai vertingų modernizmo ir postmodernizmo architektūros objektų sąrašai bus viešinami Paveldo komisijos, Kultūros ministerijos, Lietuvos architektų sąjungos bei Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro interneto svetainėse, nekuriant naujos duomenų bazės. Planuojama kreiptis į Kultūros rėmimo fondą dėl dalinio mokslinių tyrimų finansavimo atrenkant paveldosaugos požiūriu vertingus objektus.

O kol kas modernizmo ir postmodernizmo architektūros objektai, kurie ateityje galėtų papildyti kultūros vertybių gretas – nuotraukose.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video