Top Baneris

Ar biuras veikia darbuotojų motyvaciją ir efektyvumą?

2019 lapkričio 13 d.
biuras
„Cloud architektai“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Šiuolaikiniams darbuotojams vien gero atlyginimo ar pagrindinių darbo priemonių jau neužtenka – didelę reikšmę darbuotojų motyvacijai ir produktyvumui šiuo metu turi ir modernus biuras. Visgi įmonių vadovams ir biurų statytojams tenka nemenkas iššūkis – sukurti tokią darbo aplinką, kuri būtų jauki, patogi bei inovatyvi ir atlieptų skirtingų žmonių poreikius.

Biuras – vienas iš darbovietės pasirinkimo kriterijų

Darbe praleidžiame kone trečdalį savo gyvenimo, tad žmonėms tampa vis svarbiau kokioje aplinkoje ir kokiomis sąlygomis jie dirba.

Konkurencingoje darbo rinkoje modernus, stilingas ir darbo pobūdžiui tinkamai pritaikytas biuras geroje miesto vietoje tampa ne prabanga ar išskirtinumu, o būtinybe norint pritraukti geriausius savo srities profesionalus ir patyrusius aukštos kvalifikacijos darbuotojus.

„Geri darbuotojai yra didžiausia įmonės vertybė, todėl labai svarbu suteikti jiems visas reikiamas sąlygas darbui, poilsio pertraukoms ir tobulėjimui. Organizacijų vadovams priimant sprendimą, kokį biurą nuomotis, svarbu atsižvelgti ir į kainos bei naudos santykį. Nors teigiamą biuro įtaką darbuotojų efektyvumui ir kūrybiškumui išmatuoti sunku, ne paslaptis, kad darbo vieta ir aplinka dažnai tampa vienu iš lemiamų kriterijų renkantis naują darbovietę“, – sako LVOVO verslo centro atstovas Karolis Tuinyla.

Svarbu atsižvelgti į darbuotojų poreikius

Šiandien specialistai savo darbo vietai kelia daug aukštesnius reikalavimus nei anksčiau. Tačiau šiuolaikinės mobilios biurų technologijos padeda biurų nuomininkams lengvai išpildyti visus darbuotojų poreikius, pavyzdžiui, norą turėti lanksčias darbo vietas („activity based workstations“), kurios užtikrina maksimalų efektyvumą.

Tokiame biure darbuotojai nėra pririšti prie vienos darbo vietos ir gali pasirinkti jiems tinkamą darbo aplinką priklausomai nuo tuo metu atliekamų darbo funkcijų. Tam planuojamos skirtingos erdvės – susibūrimų ir laisvalaikių erdvės, tylios ir uždaros erdvės ramiam individualiam darbui ar pokalbiams telefonu, pasitarimų kambariai arba atviros biuro erdvės.

„Ypač patogu tai, kad renkantis biurą naujame pastate patalpas galima suplanuoti išskirtinai pagal savo poreikį. Esamam poreikiui įsivertinti galima pasitelkti ir inovatyvias technologijas, tokias kaip užimtumo sensoriai, kurie atlieka monitoringą biuro patalpose ir padeda nustatyti kurios erdvės darbuotojų yra mėgstamiausios ir dažniausiai naudojamos, o kurios ilgą laiką stovi tuščios“, – patarė architektų biuro „Cloud Architektai“ direktorius Antanas Dagelis.

„Cloud architektai“ vizual.

„Cloud architektai“ vizual.

Moderniame biure – geresnė savijauta

Kitas privalumas, kurio ieško darbuotojai, – sveikesnė darbo aplinka. Pasauliniame verslo portale „Forbes“ šių metų pradžioje skelbto tyrimo duomenimis, 87 proc. darbuotojų norėtų, kad jų darbovietėje būtų sukurtos optimalios darbo sąlygos, tausojančios žmogaus sveikatą.

Dažnai pageidaujama, kad biure būtų įrengti specialūs reguliuojamo aukščio stalai, nedidelės sporto salės, atsirastų sveiko maisto pasirinkimas, poilsio ir ramybės kambariai bei ergonomiškas darbo vietų išdėstymas. Į tai įeina ir inovatyvios vėdinimo sistemos, tinkamas apšvietimas, žaluma, patogus biuro išplanavimas bei naujosios technologijos.

Modernus biuras pakelia darbuotojų produktyvumą

Norint pasiekti geriausių rezultatų į planavimo procesą rekomenduojama įtraukti ir pačius darbuotojus – pavyzdžiui, prieš keliantis į naują biurą būtų verta atlikti darbuotojų apklausą ir išsiaiškinti jų lūkesčius.

Pastebima, kad palankioje darbo aplinkoje darbuotojo motyvacija ir produktyvumas yra didesnis nei įprastai. Štai „CMI Workplace“ atliktas tyrimas atskleidė, kad stilingas, inovatyvus ir darbo pobūdžiui pritaikytas biuro dizainas leidžia darbuotojams jaustis net 33 proc. laimingesniems savo darbe, o to paties tyrimo duomenimis laimingi darbuotojai yra net 31 proc. produktyvesni.

Puikus biuro dizainas, patogus jo išplanavimas ir tikslus poreikių išpildymas yra geriausia padėka savo darbuotojams – kiekvienas nori dirbti biure, kuriame gerai jaučiasi ir kuriuo gali didžiuotis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video