Top Baneris

Aplinkosaugininkų reidas – individualių šildymo įrenginių kontrolei

2017 sausio 6 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Žemyn nukritus termometro stulpeliui, aplinkosaugininkai, kaip ir kasmet, pradeda akciją „Kaminukas“. Jos metu bus tikrinama, kaip eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, koks kuras deginamas.

Pasirinktinai bus tikrinamos transporto priemonių remonto dirbtuvės, garažų bendrijos, baldų gamybos ir medžio apdirbimo įmonės, individualių namų rajonai, aiškinantis, ar juose nedeginamos atliekos. Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentai (RAAD) šiemet akciją vykdys nuo sausio 6 iki vasario 15 d.

Su intensyviu šildymu susijęs oro taršos padidėjimas ypač juntamas miesto individualių namų rajonuose, kurie neprijungti prie miesto centrinio šildymo sistemos, šildymui naudojamas kietasis kuras, o neretai ir visa, kas dega ir skleidžia šilumą, t. y. įvairios atliekos, baldų plokščių gamybos liekanos. Pavojingiausios žmonių sveikatai yra smulkios, nematomos kietosios dalelės, kurios nesulaikomos viršutiniuose kvėpavimo takuose ir prasiskverbia į žmogaus organizmą.

Nors šiuo metu oro kokybės tyrimai rodo, kad oro užterštumo lygis šalyje yra žemas arba labai žemas, aplinkosaugininkai pastarosiomis dienomis sulaukia vis daugiau pranešimų apie nemalonius kvapus ir deginamas atliekas, tačiau kol kas tik keletas iš jų pasitvirtino. Aplinkos ministerija primena, kad esant žemam oro slėgiui, dūmai iš kaminų paprastai slenka žemai, todėl normalu, kad gali būti jaučiamas ne kiekvienam malonus kvapas. Tenka pripažinti, kad kūrenant drėgnomis malkomis ar durpių briketais dūmai įkūrimo metu būna aitroki ir tamsesni, bet dėl to gyventojams nereikėtų kaltinti kaimynų dėl teršiamo oro.

Aplinkos oro apsaugos įstatymas draudžia deginti atliekas ne jų deginimui skirtuose įrenginiuose. Deginant krosnyse įvairias buities atliekas, plastikines pakuotes, gumą, užterštą (impregnuotą, padengtą dažais, laku ar klijais) medieną, senus baldus, langų rėmus, dėvėtus drabužius, atidirbtą alyvą draudžiama, toks „kuras“ išskiria daug pavojingesnių medžiagų nei degant įprastam kietajam kurui, todėl už draudimų nepaisymą gresia baudos.

Aplinkos ministerija parengė rekomendacijas gyventojams, kaip paprasčiausiais būdais mažiau kenkti sau ir aplinkos orui, kurias rasite čia. Kviečiame dalintis šiomis rekomendacijomis ir gyvensite švaresnėje bei sveikesnėje aplinkoje.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video