Top Baneris

Aplinkos ministerija ragina kolektyvinės apsaugos statinių klausimus spręsti jau šiandien

2015 sausio 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerijoje vyko pasitarimas dėl kolektyvinės apsaugos statinių, jų poreikio ir galimų reikalavimų jų įrengimui. Susitikime, be šeimininkų, dalyvavo Vyriausybės kanceliarijos, Vidaus reikalų ministerijos (VRM), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos, Projektavimo įmonių asociacijos, Lietuvos statybininkų asociacijos, Statybos inžinierių sąjungos atstovai.

Buvo aptartas Vidaus reikalų ministerijos siūlymas pavesti Aplinkos ministerijai patikslinti statybos srities, o prireikus – ir teritorijų planavimo teisės aktus, Lietuvos statybos standartus ir techninius reglamentus numatant, kad vi­si at­ei­ty­je sta­to­mi vi­suo­me­ni­nės pa­skir­ties ir ne­gy­ve­na­mi sta­ti­niai būtų statomi taip, kad, prireikus, ap­sau­go­tų gy­ven­to­jus.

„Šis siūlymas – diskusijų objektas, bet, manau, pirmiausia turime įvertinti realų tokių apsaugos statinių poreikį, inventorizuoti anksčiau įrengtus pastatus ir įvertinti jų būklę. Įpareigojimas pritaikyti visus naujai statomus visuomeninės paskirties pastatus gyventojų apsaugai turi būti labai gerai pamatuotas. Civilinė sauga – Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento sritis, bet esame pasiruošę dalyvauti diskusijose ir, jei įmanoma, padėti sprendžiant šiuos klausimus“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Anot Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Projektavimo, statybos produktų ir proceso normavimo skyriaus vedėjo Dangyro Žukausko, normatyviniai statybos techniniai dokumentai leidžia įgyvendinti Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo departamento patvirtinto Slėptuvių parinkimo ir įrengimo reikalavimų apraše nustatytus reikalavimus slėptuvių pastatams ir patalpoms.

Minčiai, kad, prieš svarstant naujų kolektyvinės apsaugos statinių įrengimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti esamą situaciją ir jų poreikį, pritarė ir kiti diskusijos dalyviai.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos atstovų nuomone, prieš priimant sprendimus dėl naujų įpareigojimų statytojams, būtina įvertinti, kokių sąnaudų tai pareikalaus ir kokią naudą duos, numatyti finansavimą ir grėsmes, kurias turės atlaikyti kolektyvinės apsaugos statiniai.

Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM atstovų, pagrindinė problema ir esminis prioritetas šiuo metu turėtų būti ne kolektyvinės apsaugos statinių įrengimas, bet žmonių evakavimas, išvežimas į saugias vietas. Tam reikalingi evakuacijos planai. Juos galima sudaryti tik įvertinus konkrečių teritorijų gyventojų skaičių, numačius tinkamus gyventojams pasislėpti pastatus, sudarius ir suderinus veiksmų planus. Šiuos skaičiavimus jau atlieka savivaldybės, jos taip pat sudaro konkrečius evakavimo maršrutus, kryptis, numato transporto priemones ir pan.

„Kolektyvinės apsaugos statinių klausimai turi būti sprendžiami šiandien, o ne kelerių metų perspektyvoje, todėl labai kviečiu Vidaus reikalų ministeriją suburti darbo grupę, kuri šiuos klausimus spręstų iš esmės. Esame pasiruošę dalyvauti grupės veikloje ir padėti“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

AM inf.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video