Top Baneris

Apleistoje teritorijoje pradedamos daugiafunkcio pastato statybos

2016 kovo 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje, M. K. Čiurlionio gatvėje, statybų bendrovė „YIT Kausta“ pradeda 7 aukštų daugiafunkcio pastato statybas. Planuojama, kad statybos darbai 860 kv. metrų ploto teritorijoje bus baigti iki kitų metų vasaros.

Ką tik pradėtame statyti pastate bus įrengtas 51 dviejų–keturių kambarių (46–132 kv. metrų ploto) butas, taip pat keturios 170–200 kv. metrų ploto komercinės patalpos. Šeštame pastato aukšte, ant stogo, bus įrengta saugi vaikų žaidimų aikštelė.

Statybos darbai bus vykdomi ilgą laiką nenaudotoje teritorijoje. Sklypą „YIT Kausta“ įsigijo praėjusių metų spalio mėn.

Pasak „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus Kęstučio Vanago, pastato vieta pasirinkta taip, kad suteiktų visas miestiečio vertinamas privilegijas, kurias jau senokai įvertino didžiųjų Europos miestų gyventojai.

„Šalies didmiesčių gyventojai iš naujo atranda džiaugsmą gyventi miesto centre, kur puikiai išvystyta infrastruktūra, šalia visi svarbiausi objektai, todėl nereikia gaišti laiko automobilių spūstyse. Į tai atsižvelgdami rinkomės sklypą naujam projektui. Čiurlionio gatvė žavi savo ramybe ir grožiu. Šalia – Gedimino prospektas ir senamiestis su kultūros ir pramogų objektais, kavinėmis ir restoranais, kuriuos galima pasiekti pėsčiomis, o netoliese esantis Vingio parkas suteikia visas galimybes aktyviam laisvalaikiui gamtoje “, – pasakoja K. Vanagas.

Pastato septintame aukšte esančioje mansardoje bus įrengti butai su antresolėmis, kurie turės ir erdvias terasas su vaizdu į kvapą gniaužiančią miesto panoramą bei unikalų senamiesčio pastatų ansamblį. Taip pat numatyta sutvarkyti teritoriją aplink pastatą – nutiesti naujus šaligatvius, sutvarkyti pažeistą gatvės dangą, apželdinti teritorijos plotus veja ir apsodinti medžiais.

Pasak pastatą projektavusio bendrovės „Jungtinės architektų dirbtuvės“ architekto Romo Noreikio, inžineriniu požiūriu sudėtingas pastatas suprojektuotas taip, kad jame būtų patogu įsikurti tiek darbui, tiek gyvenimui. Komercinės patalpos bus įrengtos pastato pirmame aukšte, o gyvenamosios patalpos – pakeltos ir atskirtos, kad visi, įsikūrusieji pastate, jaustųsi komfortiškai.

„Unikali projekto vieta sufleravo ir architektūrinius sprendimus. Pastato forma ir konstrukcijos sumanytos kai kuriais kompoziciniais ritminiais principais išlaikant stilistinį vientisumą su Naujamiesčio rajono pastatais. Tačiau kartu ieškojome būdų sukurti modernų, šiuolaikinės estetikos tendencijas atliepiantį pastatą vengiant tiesioginių elementų iš šalia esančių pastatų“, – pasakojo architektas.

Pastate taip pat bus įrengta 70 vietų automatizuota požeminė automobilių aikštelė su keltuvais. Pastatas suprojektuotas taip, kad atitiktų A energinio naudingumo klasę, todėl energijos išteklius naudos taupiai. Taip pat bus įrengtos energetiškai efektyvios šildymo ir vėdinimo sistemos, kurios užtikrins nuolatinį gaivaus ir švaraus oro tiekimą į patalpas.

Šįmet į gyvenamųjų namų statybas Vilniuje ir Kaune „YIT Kausta“ investuos daugiau nei 25 mln. eurų. Abiejų didmiesčių gyventojams pasiūlys apie 240 naujų butų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video