Top Baneris

Apie saugumą statybų aikštelėje bus galima pranešti internetu (1)

2017 kovo 28 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad statybos įmonės, kuriose per pastaruosius trejus metus (2014–2016 m.) įvyko mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe, turės įvertinti esamą darbuotojų saugos būklę savo statybvietėse (statybos objektuose) ir iki gegužės 1 dienos informaciją e. būdu pateikti VDI.

VDI inspektoriai primena: statybos – pats rizikingiausias sektorius, o statybų aikštelėse kasmet įvyksta įvairių nelaimių. Dažniausiai – darbuotojui nukritus iš aukštai, užgriuvus gruntui ar nuvirtus įrenginiams, daiktams. Mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe dažnumas statybos sektoriuje skaičiuojant 100 tūkst. darbuotojų yra 1,6 karto didesnis nei vidutinis šalyje.

VDI siūloma naujovė – e. inspektavimas, kuris įteisintas vadovaujantis Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo nuostata. Remiantis šia nuostata vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius, atsižvelgdamas į ekonominės veiklos rūšis, darbuotojų skaičių ir vykdomos veiklos, galinčios kelti grėsmę darbuotojų saugai ir sveikatai, pobūdį, nustato kategorijas darbdavių, kuriems privalu teikti informaciją apie darbuotojų saugos būklę, taip pat kokia tvarka informaciją pateikti VDI.

E. inspektavimas sudaro galimybes informaciją apie darbų saugą teikti ir gauti operatyviau. „Tikiuosi, kad e. inspektavimas taps bendradarbiavimo būdu tarp mūsų, kaip priežiūros institucijos, ir ūkio subjektų. Svarbiausia – tai turi stiprinti nelaimingų atsitikimų prevenciją. Ši priemonė yra ir paskata darbdaviui pačiam sąžiningai ir kritiškai įvertinti darbuotojo saugumą bei laikytis darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų“, – komentavo Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.

SA archyvo nuotr.

Kokios statybos įmonės turės pateikti informaciją? Statybos įmonių, kuriose per pastaruosius trejus metus įvyko mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe, sąrašas yra paskelbtas VDI interneto svetainėje (www.vdi.lt), rubrikoje Elektroninis inspektavimas. Šių įmonių vadovai turės užtikrinti, kad jų paskirti atsakingi asmenys įvertintų, ar statybvietė, kurioje vykdomi statybos darbai, atitinka saugumo reikalavimus – nesvarbu, koks būtų atliekamų darbų pobūdis bei trukmė.

Kokiu būdu informaciją pateikti VDI? Informaciją apie darbuotojų saugos būklę statybvietėje statybos įmonės atsakingas darbuotojas turės pateikti tiesiogiai prisijungęs prie VDI Elektroninių paslaugų darbdaviams sistemos (EPDS), esančios VDI svetainėje. Čia reikės elektroniniu būdu užpildyti Elektroninio inspektavimo dėl kritimų / virtimų iš aukščio / į gylį, grunto užvirtimo rizikos klausimyną. Į šį klausimyną ir yra įtraukti pagrindiniai saugumo statybos darbams atlikti reikalavimai.

Klausimynu siūloma pasinaudoti visoms statybos įmonėms. Kaip VDI jau informavo, kovo antroje pusėje prasidėję, balandžio mėnesį tęsis intensyvūs statybviečių tikrinimai. Jie skirti nelaimingų atsitikimų darbe ir nelegalaus darbo prevencijai. Taigi, VDI rekomenduoja minėtu klausimynu papildomai pasinaudoti visoms statybos įmonėms ir pasitikrinti, ar darbo vietose – saugu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • tad.paulen

    2017-05-04, 11:54  

    Tikiuosi, kad ši naujovė padės, nes dabar darbo saugos reikalavimai yra dažnai nepaisomi. Todėl statybų sektoriuje nutinka tiek skaudžių nelaimių.

Rekomenduojami video