Top Baneris

Anykščių Dainuvos slėniui – pirmosios architektų įžvalgos

2016 rugsėjo 22 d.

Anykščiuose startuoja „Dainuvos slėnio“ kūrybinės dirbtuvės. Šiandien Anykščiuose apsilankę architektai susipažins su vieta, o ekspertai – urbanistas-architektas dr. Edgaras Neniškis ir kraštovaizdžio architektė Ramunė Sanderson – bei miesto architektai, kuratoriai pristatys problematiką. Visi besidomintieji anykštėnai taip pat kviečiami aktyviai dalyvauti renginyje.

Nagrinėjama Dainuvos slėnio teritorija yra Anykščių regioninio parko teritorijoje, pietinėje Anykščių miesto dalyje, Vilniaus gatvėje, Anykščių šilelio ir Šventosios upės prieglobstyje. Teritorijos plotas apie 3,5 hektaro.

Šalia jau yra sutvarkyta ir įrengta Šventosios upės kairiojo kranto viešojo turizmo trasa, besitęsianti 7 kilometrus, su visa reikiama infrastruktūra, sveikatingumo ir gydomojo SPA centras. Nemaža teritorijos dalis yra brandžiame pušyne, raiškiame gamtiniame kraštovaizdyje, labai išraiškingame reljefe.

Dirbtuvių dalyviai: „MetrO architektūra“ (Vilnius), Henriko Štaudės projektavimo įmonė „Arch. Artelė“ (Vilnius) ir V. Klimavičiaus įmonė (Panevėžys).

Renginys prasideda šiandien 17 val. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje Vyskupo skv. 1, Anykščiuose.

Dirbtuvių kuratoriai: Kęstutis Indriūnas, Alina Stepanenko.
Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Partneriai ir rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija, Anykščių rajono savivaldybė.

Komentarai