Top Baneris

„Antakalnio terasos“ transformavo rinkos supratimą apie patogesnį gyvenimą mieste

2019 vasario 12 d.
„Antakalnio terasos“
Pernai Vilniuje baigtas vienas didžiausių gyvenamosios konversijos projektų šalyje – „Antakalnio terasų“ gyvenvietė, kurioje įsikūrė 850 šeimų.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusiais metais oficialiai užbaigtas vienas reikšmingiausių gyvenamosios konversijos projektų Lietuvoje. Moderni gyvenvietė nuostabaus kraštovaizdžio apsuptyje – taip projektą „Antakalnio terasos“ pristato jo plėtotojas – nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo įmonė „Darnu Group“.

Sostinės Antakalnio rajone, apleistoje 5 hektarų teritorijoje, kur nuo 1949-ųjų veikė kino studija, vietos atsirado moderniai gyvenvietei su 28 namais, išsiskiriančiai savita atmosfera, tvirta bendruomene, kruopščiai suplanuota aplinka.

Prioritetas – gamtos išsaugojimas

Projekto architekto Algirdo Kaušpėdo, „JP Architektūros“ ir „Darnu Group“ komandos kone prieš 8 metus drauge išsikelti tikslai atrodė ambicingi: viename seniausių sostinės Antakalnio rajonų industrinę teritoriją suplanuoti taip, kad būtų „įdarbintas“ esamas gerai suplanuotas viešojo transporto tinklas ir rajono infrastruktūra, o gyvenvietė darniai įsilietų į esamą unikalią gamtinę aplinką ir derėtų su šiuolaikinio – aktyvaus, naujovėmis besidominčio, į patogų gyvenimą investuojančio – gyventojo poreikiais. „Antakalnio terasų“ pavadinimą padiktavo vietovės gamtos reljefas, išdėstytas terasų principu.

Kalbant apie „Antakalnio terasas“, sunku būtų replikuoti apie maksimaliai taupomą brangią žemę viename seniausių sostinės rajonų. Priešingai – čia negailėta lėšų išsaugant ilgaamžius medžius ir beržų parką. Nesuspaustos erdvės pojūtį kuria po žeme įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės. O jaukumą – poilsio zonos, erdvios terasos, menininkų sukurtas suoliukų-skulptūrų parkas.

Per 8 metus bendrovė „Darnu Group“ į „Antakalnio terasas“ investavo 70 mln. eurų.

Per 8 metus bendrovė „Darnu Group“ į „Antakalnio terasas“ investavo 70 mln. eurų.

Investavo į kokybiškas medžiagas

Pradėjus plėtoti suprojektuotas „Antakalnio terasas“, senų pastatų griuvėsiai buvo panaudoti požeminės automobilių stovėjimo aikštelės statybai ir keliams tiesti.

„Antakalnio terasų“ gyvenvietės daugiabučių statybai ir apdailai apsispręsta naudoti natūralias, ilgaamžes, ekologiškas statybines medžiagas: betoną, stiklą, maumedžių lentas, klinkerio plyteles, HPL plokštes.

Norėdama praplėsti suvokimą apie patogią gyvenamąją vietą mieste ir „Antakalnio terasų“ gyventojams sukurti unikalią aplinką, vien į ją „Darnu Group“ investavo 4 mln. eurų. Išpuoselėtoje teritorijoje šiandien teka specialiai suformuotas 45 metrų upelis, netoli gyvenvietės įkurtas pasivaikščioti skirtas žymių šalies menininkų kurtų suoliukų-skulptūrų parkas, įrengta ir krepšinio aikštelė, kuria gali naudotis viso rajono gyventojai.

Visų kiemų erdvės yra skirtos tik gyventojų poilsiui: uždaruose, rakinamuose kiemuose įrengtos modernios vaikų žaidimų aikštelės, žaliosios zonos, bendruomenės aikštės. Automobilius galima statyti erdviose požeminėse aikštelėse. Pietinės pusės gyventojus vasarą nuo per didelės kaitros saugo saulės poveikio kontrolės sistema. A. Kaušpėdo suburta landšafto specialistų komanda pasirūpino, kad gyvenvietėje būtų pasodinta daugiau nei 130 skirtingų rūšių augalų ir medžių. Vidiniuose kiemuose įrengtas reguliuojamas apšvietimas, atsižvelgiant į sezono ir paros laiką, tausoja energijos išteklius, specialiuose rezervuaruose kaupiamas lietaus vanduo, kuris naudojamas augalams laistyti.

Gyvenvietė suskirstyta į „Eglių terasų“, „Beržų terasų“, „Pušų terasų“ ir „Ąžuolų terasų“ etapus.

Gyvenvietė suskirstyta į „Eglių terasų“, „Beržų terasų“, „Pušų terasų“ ir „Ąžuolų terasų“ etapus.

Parodė pavyzdį

Bendrovė „Darnu Group“ gali didžiuotis sukūrusi patrauklų būsto projektą: čia užtikrintas patogus judėjimas pėsčiomis ar dviračiu, gyvenvietės kiemuose patogiai išdėstytos vaikų, paauglių, senjorų, šeimų interesų zonos su jiems reikalinga naudoti įranga. Aiškiai atskirti privatūs kiemeliai, užtvarais saugomi kiemai ir visuomenei atviros teritorijos.

„Antakalnio terasos“ iš esmės pakeitė rinkos supratimą apie patogesnį gyvenimą mieste. Nuo pirmųjų projekto etapų vystytojai žinojo, kad nori kurti ne daugiabučių kompleksą, o visavertę gyvenvietę – erdvę, kurioje žmonės norėtų leisti kuo daugiau laiko ir galėtų patenkinti kiekvieno šeimos nario poreikius.

Daugelis projekto metu įgyvendintų sprendimų, pritaikytų pirmą kartą mūsų šalyje, jau tapo pavyzdžiu ir kitiems plėtotojams, o gyventojams – siekiamybe renkantis naują butą.

Projekto vizitine kortele tapo sėkmingai įgyvendinta visam miestui svarbi idėja – apleista industrinė teritorija grįžo miestui ir miestiečiams.

Buvusioje apleistoje Lietuvos kino studijos teritorijoje keturiais etapais sukurta išskirtinė moderni gyvenvietė.

Buvusioje apleistoje Lietuvos kino studijos teritorijoje keturiais etapais sukurta išskirtinė moderni gyvenvietė.

Praturtins žaliąsias erdves visame mieste

Dėmesys gamtai nesusitelks vien „Antakalnio terasose“, nes, pažymėdama projekto įgyvendinimą, bendrovė „Darnu Group“ Vilniui dovanoja beveik 900 medžių – tiek, kiek gyvenvietėje pastatyta butų. Dovanoti medžiai atspindės gyvenvietės etapų pavadinimus, todėl Vilniuje savivaldybės parinktose vietose jau šį pavasarį bus pasodintos 169 eglės, 141 beržas, 381 pušis ir 163 ąžuolai.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video