Top Baneris

Ant prekystalio – dar vienas paveldo objektas

2016 gruodžio 2 d.
Viešbutis „Žilvinas“<br>(Turto banko nuotr.)
Viešbutis „Žilvinas“
(Turto banko nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Pasklidus žiniai apie valstybės įmonės Turto bankas gruodį rengiamą ketvirtąjį poilsio namų „Baltija“ Palangoje pardavimo aukcioną, kai kurie architektai bei paveldosaugai neabejingi žmonės suskubo fotografuoti paveldo objektu pripažintą viešbutį „Žilvinas“, kuris ir priklauso minėtiems poilsio namams. Atsirado ir siūlymų „susimesti“ reikiamus 8 mln. eurų. Už tiek aukcione siūloma įsigyti poilsio namus.

Kadangi vyksiantis aukcionas ketvirtasis, skelbiama, kad pradinė pardavimo kaina, palyginti su pirmuoju aukcionu, skelbtu liepos mėnesį, sumažinta beveik 400 tūkst. eurų.

Vienam didžiausių poilsio ir gydymo kompleksų Palangoje poilsio namams „Baltija“ priklauso dviejų žvaigždučių viešbutis „Vyturys“ su reabilitacijos centru ir trijų žvaigždučių viešbutis „Žilvinas“.

160 vietų viešbutis „Vyturys“ ir 190 vietų reabilitacijos centras yra įsikūrę šalia Palangos botanikos parko. Viešbučio „Žilvinas“ kompleksas įsikūręs pušyne vos už 200 metrų nuo jūros, pačioje Palangos širdyje. Kompleksą sudaro du viešbučio pastatai ir šešių blokuotų pastatų kotedžas „Žilvinėlis“.

viesbutis vyturys

Viešbutis „Vyturys“ (Turto banko nuotr.)

1969 metais pastatytas viešbutis, kurį suprojektavo garsus lietuvių architektas Algimantas Lėckas, yra pripažintas nekilnojamąja kultūros vertybe ir įrašytas į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą. Šalia esančiame komerciniame pastate įrengtas restoranas, SPA centras ir konferencijų salė.

Bendras visų „Baltijos“ pastatų plotas siekia daugiau nei 11,5 tūkst. kv. m., juose yra 470 vietų, dalis kambarių yra atnaujinti. Bendras nuomojamos žemės plotas sudaro 4,47 hektaro.

Nuo gruodžio 5 iki 14 dienos Turto banko būstinėje Vilniuje, Kęstučio g. 45 galima įsigyti viešą aukciono dokumentų rinkinį, o potencialių pirkėjų paraiškų laukiama nuo gruodžio 9 iki 19 dienos. Vokai su paraiškomis bus atplėšiami gruodžio 20 dieną 10 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video