Top Baneris

Ant Klaipėdos švietimo įstaigų stogų montuojamos saulės elektrinės

2019 lapkričio 27 d.
Saulės elektrinė
Saulės elektrinės Klaipėdoje
Pasidalykite straipsniu

Kai kurioms uostamiesčio švietimo mokykloms elektra jau bus gaminama pasitelkus atsinaujinančius išteklius – saulės elektrines. Pastarosios jau montuojamos ant lopšelio-darželio Ąžuoliukas ir Verdenės progimnazijos stogų.

Įrengti 50 kW elektrinę ant vienos įstaigos stogo kainuoja apie 45 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad tokio galingumo saulės energija lopšelyje-darželyje Ąžuoliukas pagamins 100 proc., o Verdenės progimnazijai apie 60 proc. įstaigai reikalingos elektros energijos.

„Rangos darbai yra nupirkti jau rugpjūčio mėnesį ir šiandien matome ant Verdenės progimnazijos stogo pilnai išdėstytus modulius. Tikimės, jog dviejų mėnesių laikotarpyje naujos saulės elektrinės jau pradės funkcionuoti“, – teigė Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Inga Kubilienė.

Dar keturios įstaigos taip pat siekia ateityje įsirengti tokias jėgaines ir pagal Aplinkos projektų valdymo agentūros paskelbtą kvietimą, pateikė paraiškas finansavimui iš Klimato kaitos programos gauti. Klaipėdos miesto savivaldybė įsipareigojo prie šios iniciatyvos prisidėti skirdama 20 proc. reikalingos sumos.

„Ši mūsų graži iniciatyva turi teigiamas pasekmės. 2019 metų kvietime savo paraiškas jau yra pateikusi Žemynos gimnazija, lopšelis-darželis Čiauškutė, Gintaro sporto centras ir lengvosios atletikos mokykla. Tikimės, kad šios paraiškos bus įvertintos teigiamai ir ateinančiais metais turėsime daugiau tokių objektų. Savivaldybė savo ruožtu taip pat teiks paraišką lopšeliui-darželiui Aitvarėlis“, – tvirtino I.Kubilienė.

Planuojama, kad saulės elektrinėms įsirengti skirtą savivaldybės investicija atsipirks per 2-3 metus. Anot savivaldybės atstovų, taip bus ne tik sutaupomos lėšos, bet ir tausojama aplinka.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video