Top Baneris

Ant ekspertų stalo – du svarbūs projektai

2019 sausio 23 d.
kongresu rumai viz 1
Vilniaus kongresų rūmų vizual.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus Architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba apsvarstė du projektus: Misionierių sodo Maironio gatvėje, Vilniuje, sutvarkymo techninį projektą ir Vilniaus kongresų rūmų rekonstravimo projektinius pasiūlymus.

Vilniaus kongresų rūmų, esančių Vilniaus gatvėje, Vilniuje, rekonstravimo projektiniai pasiūlymai pateikti svarstyti pakartotinai, parengus 3 architektūrinės išraiškos variantus. Juos pristatė rengėjas – bendrovės „Neostata“ – projekto vadovas Arūnas Latakas ir objekto autorius – Edmundas Stasiulis (rekonstrukcijos projekto autoriai – Arūnas Latakas, Vytenis Navickas, Edmundas Stasiulis). Recenzavo – architektas Tadas Balčiūnas.

Dauguma ekspertų pritarė būtinybei didinti Vilniaus kongresų rūmų pastato aukštį koncertų salės akustikai pagerinti. Sykiu akcentavo, kad priimtinesnis tas projektinių pasiūlymų variantas, kuriame išsaugoma esamo pastato architektūra, o rekonstruojama dalis išskiriama formuojant modernios struktūros antstatą, naudojant kokybiškas ir ilgaamžiškas fasado apdailos medžiagas. Esant būtinybei (tai nuspręs miesto vyriausiasis architektas) parengtą antstato variantą taip pat ketinama vertinti dar kartą.

Įvertinus tai, kad sklypo tvarkymo reglamente galima rekonstrukcija nedidinant aukštingumo, ekspertų taryba rekomendavo nustatyta tvarka inicijuoti Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento keitimą, leidžiantį keisti pastato tūrį bei aukštingumą. Tik pakeitus pastato statusą galimi jo tūrio pokyčiai.

Kitas – daug visuomenės dėmesio sulaukęs projektas – Misionierių sodo sutvarkymo techninis projektas, kurį pristatė įmonės „Eksploit“ projekto vadovas Aurimas Dališanskis (projekto autoriai – „Terra firma LT“, projekto vadovas A. Dališanskis, želdynų projekto vadovė Ramunė Sanderson, SĮ „Vilniaus planas“ architektė Rūta Astasevičiūtė, vyr. architektė Jurga Silvija Večerskytė-Šimeliūnė). Recenzavo – Giedrė Filipavičienė.

Dauguma ekspertų pažymėjo, kad Misionierių sodo sutvarkymo projekto pristatymas ir recenzija išsamūs. Pritarta reljefo atkūrimui ir sutvarkymui, vaismedžių sodų fragmentų atkūrimui, savaiminių želdynų retinimui ir iškirtimui siekiant atverti erdves ir panoramas į istorinius objektus bei naujų apžvalgos takų formavimui. Konstatuota, kad silpniausia projekto dalis – Maironio gatvė ir jos priklausiniai. Ekspertai siūlė paieškoti santykio su artimiausia aplinka ir urbanistinės raiškos būdų.

Rekomenduota projekto sprendinius pakoreguoti: paieškoti aiškesnes koncepcijos ir apsispręsti dėl Maironio gatvės likimo, žymėti reljefą ir želdynus (medžius ir krūmus), sodo sutvarkymo sprendinius susieti su gretimoje aplinkoje esančiais objektais (vienuolynas, Tymo turgelis ir pan.), tikslinti tvenkinių formą ir takų dislokaciją.

Lietuvos architektų sąjungos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video