Top Baneris

A. Ambrasas: postmodernizmas išmokė jautriau žvelgti į aplinką

2016 gruodžio 22 d.
Audrius Ambrasas.
Audrius Ambrasas.
Pasidalykite straipsniu

Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ tęsia dokumentinių filmų ciklą apie iškilius architektų bendruomenės narius. Prieš kelis mėnesius nufilmuotas pokalbis su tada dar būsimuoju Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Audriumi Ambrasu.

Interviu Martynui Mankui A. Ambrasas pasakojo, kokie keliai atvedė jį į architektūrą (regis, to išvengti nebūtų pavykę), kas įstrigo VISI (dab. VGTU) studijų metais, kurie iš dėstytojų labiausiai veikė jaunojo architekto asmenybę ir ką gero „davė“ postmodernizmas jo kūrybai. Architektas patikino – svarbiausia buvo ne vaikytis stilingų to metų detalių, bet žvelgti plačiau: postmodernizmas humanizavo modernistinės architektūros sausą, formalią raišką, išmokė pasakoti per architektūrą, prisodrinti statinius simbolikos ir jautriau žvelgti į aplinką. Kas paneigs, kad ne tuo metu susiformavo A. Ambraso subtilus, į kontekstą įsiklausantis kūrybos braižas?..

Pirmąją interviu su A. Ambrasu dalį jau galima pamatyti čia:

Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ jau penktus metus nuosekliai pildo – su Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos architektų sąjungos pagalba – Virtualaus Lietuvos architektūros muziejaus (VAM) fondus skaitmeniniu formatu.

Muziejaus tikslas – skaitmeninėje formoje kaupti, sisteminti ir išsaugoti ateities kartoms svarbų šalies architektūros palikimą, kad turima informacija galėtų naudotis visi architektūra besidomintys žmonės (tiek Lietuvos, tiek užsienio), o su žymiais Lietuvos architektais būtų supažindinti visi, besidomintys architektūros tema.

„Architektūros centro“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video