Top Baneris

Alytuje už 1 mln. eurų planuojama sutvarkyti miesto sodą

2024 balandžio 22 d.
alytaus
T. Biliūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Alytus ruošiasi sutvarkyti centrinį miesto sodą. Projekto įgyvendinimui numatyta skirti 1 mln. eurų.

Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus specialistė Rasa Zubrutė BNS sakė, kad ilgai netvarkytas parkas yra istorinė vertybė, saugomas kultūros paveldo objektas. Jos teigimu, šiuo metu prastos būklės sodui reikia investicijų.

„Paskutinį kartą parko rekonstrukcijos darbai buvo atliekami 1995–1999 metais. Tada buvo sutvarkyti takeliai, poilsio aikštelės, apšvietimas, suremontuotas fontanas“, – BNS komentavo R. Zubrutė.

Jos teigimu, ruošiamasi parengti sodo tvarkybos projektą ir sutvarkyti pėsčiųjų takus, įrengti suoliukus, šiukšliadėžes ir šviestuvus bei pagal istorinę ikonografiją atkurti sode esantį fontaną.

Parengti 40 tūkst. eurų vertės projektą numatoma iki 2025 metų vidurio, o viso parko atnaujinimo darbus – iki 2028 metų.

Savivaldybė CVPP sistemoje paskelbė tvarkybos ir techninio projekto parengimo su projekto vykdymo priežiūra paslaugų pirkimą. Paraiškų jam laukiama iki gegužės 24 dienos.

Didžioji dalis finansavimo projektui bus skiriama iš europinių lėšų, likusi – iš savivaldybės biudžeto.

Šiuo metu taip pat rengiamas atskiras techninis projektas estrados, esančios miesto sode, tvarkyti. Jį savivaldybė numato finansuoti iš tų pačių lėšų.

2023 metų rugpjūtį tuometinis Alytaus savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjas Romas Jankauskas BNS sakė, kad planuojama statyti atvirą vasaros estradą su šokių aikštele, scena ir pagalbinėmis patalpomis. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video