Top Baneris

Alytaus miesto sode kitąmet tikimasi atverti estradą

2023 rugpjūčio 16 d.
Alytaus miesto sodas
Alytaus miesto sodas. Alytaus m. savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

  • Alytus šiuo metu turi teatrą, kultūros centrą ir prie jo esantį amfiteatrą, kino teatrą, muziejų su erdvėmis.
  • Statybos projektavimo ir projekto vykdymo priežiūrai savivaldybė skyrė per 20 tūkst. eurų.
  • Projektas bus finansuojamas pagal pirmą kartą visoje Lietuvoje įgyvendintą piliečių dalyvaujamąjį biudžetą.

Prieš penkerius metus Alytaus gyventojams nubalsavus, kad miesto sode reikėtų pastatyti estradą, ji turėtų iškilti jau 2024 metais – savivaldybė ieško, kas parengtų estrados projektą. 

„Gyventojų iniciatyva nutarta atgaivinti aikštelę, tačiau kadangi miesto sodas yra kultūros paveldo objektas, ilgai truko įvairiausi derinimai dėl naujų statinių statybos“, – BNS teigė savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjas Romas Jankauskas. 

„Istoriniame miesto sode tarpukariu ir pokaryje buvo vadinama plaščiadkė, kurioje į renginius rinkdavosi to meto miestelio bendruomenė. Traukos ir renginių vieta miesto sode buvo iki praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio, vėliau aikštelės statiniai sunyko“, – sakė jis. 

Planuojama statyti atviro tipo vasaros estradą su šokių aikštele, scena ir pagalbinėmis patalpomis. Dalis jų būtų su stogu, įrengiant aikštelę bus išsaugoti visi sodo medžiai, greta jos arčiausiai esantys bus įkomponuojami į patį statinį.

„Pagal būtinus terminus, statybos darbų apimtis ji galėtų būti įrengta kitais metais“, – teigė R. Jankauskas.

Anot jo, Alytus šiuo metu turi teatrą, kultūros centrą ir prie jo esantį amfiteatrą, kino teatrą, muziejų su erdvėmis. Taip pat renginių vieta būna ir Dainų slėnis, kuriam taip pat reikalinga rekonstrukcija.

„Renginiai noriai lankomi, susidomėjimas yra“, – sakė R. Jankauskas.

Statybos projektavimo ir projekto vykdymo priežiūrai savivaldybė skyrė per 20 tūkst. eurų. Kiek kainuos visas projektas, kol kas neaišku.

„Sunku tiksliai pasakyti, kadangi tai priklauso nuo viešųjų pirkimų dalyvių pasiūlymų, medžiagų kainų, darbų atlikimo terminų“, – komentavo R. Jankauskas.

Projektas bus finansuojamas pagal pirmą kartą visoje Lietuvoje įgyvendintą piliečių dalyvaujamąjį biudžetą – 1,3 tūkst. miesto gyventojų balsavo, kuriems projektams skirti savivaldybės numatytas lėšas.

2018 metais už projektą „Miesto sodo koncertinė erdvė“ balsavo 330 Alytaus gyventojų. Už dar vieną laimėjusį projektą „Dainų slėnis – gyvas“, kuriuo numatoma įrengiant suoliukus ir laisvalaikio infrastruktūrą slėnio teritorijoje, balsavo 405 alytiškiai.

Abu projektai bus finansuojami iš savivaldybės biudžeto lėšų.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video