Top Baneris

„ALOON Thermo“ – inovacija, gimusi ir gaminama Lietuvoje

2019 birželio 6 d.
vėdinamieji fasadai, „ALOON Thermo“
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Serfas“, sukūrusi inovatyvų, aukščiausius standartus atitinkantį ir analogų neturintį sprendimą – vėdinamojo fasado karkaso sistemą „ALOON Thermo“, kviečia bendradarbiauti architektus, projektuotojus, konstruktorius, statybininkus, planuojančius įgyvendinti ne tik standartinius projektus.

Vėdinamieji fasadai – brangesnis, bet efektyvesnis sprendimas

Fasadas yra viena jautriausių ir daug diskusijų keliančių pastato dalių. Neretai klausiama: kokį – tinkuojamąjį ar vėdinamąjį – verta parinkti, kad namas ilgai išliktų dailus?

„Jei biudžetas labai ribotas, patarčiau rinktis tinkuojamuosius fasadus, kurie neabejotinai pigesni ir realių alternatyvų neturi“, – sako bendrovės „Serfas“ „ALOON Thermo“ produkto vadovas Vytautas Meištas.

Pagrindinis tinkuojamojo fasado pranašumas – mažesnė įrengimo kaina ir spalvų bei tekstūrų įvairovė. Tačiau vėdinamieji fasadai turi aibę kitų pranašumų. Taip, jie kainuos brangiau, bet pastatas pasižymės puikiomis šilumos ir garso izoliavimo savybėmis, estetika, bus atsparus visoms oro sąlygoms, mechaniniams pažeidimams, ekologiškesnis, ilgaamžiškas – eksploatacijos be didesnės priežiūros laikas gali siekti ir 50 metų.

Vėdinamuosius fasadus galima įrenginėti visus metus, nebent sutrukdytų labai dideli šalčiai ir stiprūs lietūs. Kai žiemą dėl šalčio tinkuojamųjų fasadų įrengimas sustabdomas, vėdinamųjų fasadų – tęsiamas. Svarbu ir tai, kad po vandalizmo atvejo nekils didesnių problemų pakeisti vieną ar kelias apgadintas pastato fasado plokštes.

Daugumos architektų nuomonė sutampa: vėdinamieji fasadai ypač tinka vidutinės ir prestižinės klasės pastatų statybai. Tai puikus pasirinkimas ir dėl begalės apdailos medžiagų: pradedant natūraliu medžiu, termomediena, fibrocementu ir baigiant natūraliu akmeniu, fibrobetonu, kuris šiuo metu yra populiarus.

Nors vis dar gajus stereotipas, kad vėdinamieji fasadai tinkamesni dideliems pastatams, šiuo metu juos pasirenka vis daugiau individualiųjų namų savininkų, kuriems svarbi ne tik kaina, bet ir ilgaamžė estetika bei kokybė.

„ALOON Thermo“ ilgaamžiškumas

Vėdinamojo fasado karkaso sistema „ALOON Thermo“, kurios svarbiausias dalykas – iš bazalto pluošto kompozito pagamintos konsolės, yra tinkamiausias sprendimas energiškai efektyviems A+ ir A++ klasės pastatams.

Su „Silbonit“, „Equitone“ ir „Cembrit“ fibrocemento fasadine apdaila sistema sėkmingai įveikė degumo bandymus ir atitiko A2 degumo klasės rodiklius.

„ALOON Thermo“ sistema montuojama analogiškai kaip ir paplitusios cinkuoto bei nerūdijančiojo plieno karkaso sistemos, tačiau, skirtingai nei metalinės konsolės, bazalto pluošto kompozito konsolės nesudaro šiluminių tiltelių. Taigi, norint pasiekti tuos pačius energinius parametrus, reikia gerokai plonesnio izoliacinės medžiagos sluoksnio. Modeliuojant patį nepalankiausią scenarijų, su „ALOON Thermo“ konsolėmis nepasiekiamas nustatytas 3 proc. šilumos nuostolių barjeras ir pagal standarto LST EN ISO 6946:2017 nuostatas konsolių įtakos vertinti nereikia.

Kauno technologijos universitete užsakytų „ALOON Thermo“ konsolių ilgaamžiškumo tyrimų rezultatai itin pradžiugino. „ALOON Thermo“ bazalto pluošto kompozito bandinių pagreitinto sendinimo tyrimai parodė, kad eksploatuojamų iš šios medžiagos pagamintų konsolių stiprumas per pirmus 7 metus nesumažėja arba labai nežymiai padidėja.

Taikant Arenijaus degradavimo greičio modelį prognozuojama, kad po 100 metų eksploatacijos „ALOON Thermo“ konsolių bazalto pluošto kompozito medžiagos stiprumas sumažės iki 20 proc. (liks ≥ 80 proc. pradinio stiprio). Baltijos šalių rinkai kurta sistema pasižymi ne tik puikiomis savybėmis, bet ir konkurencinga kaina.

Šiuo metu vyksta „ALOON Thermo“ sertifikavimo darbai ETĮ ir CE ženklinimui gauti. Bendrovė tikisi užbaigti sertifikavimo darbus dar šiemet.

2019 m. kovo 29 d. patvirtintas naujas statybos techninis reglamentas, kuriame numatoma, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. pastatų projektavimui ir statybai galima naudoti tik turinčias ETĮ ir pažymėtas CE ženklu arba NTĮ turinčias vėdinamąsias sistemas.

aloon thermo
 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video