Top Baneris

Akytasis betonas išlaiko reikiamas apkrovas

2017 rugsėjo 29 d.
Akytasis betonas
Pasidalykite straipsniu

Akytasis betonas yra palyginti minkšta statybinė medžiaga, todėl kartais sudvejojama, ar galima ant šios medžiagos sienų tvirtinti didesnio svorio daiktus. Atsakymas – galima. Tik reikia naudoti tam pritaikytus tvirtinimo elementus, tuomet darbas bus lengvas ir paprastas. Tereikia pasirinkti tam tinkančius kaiščius ir varžtus.

Pradžiai, jie neturi būti maži. Pasirenkant šiek tiek didesnių matmenų tvirtinimo elementus nei rekomenduojami minimalūs, galima keliskart stipriau pritvirtinti norimą daiktą, tuo tarpu bendra tvirtinimo medžiagų savikaina ūgtelės tik vos vos.

Akytasis betonas, pvz., „Bauroc“ blokeliai, gaminami kelių tankių, o tai savo ruožtu daro įtaką tam, kokio atsparumo tempimui tvirtinimo detales reikėtų rinktis šiam mūrui. Sauso akytojo betono tankiui kintant nuo 300 iki 500 kg/m³, krūvis, tenkantis tvirtinimo detalėms, gali kisti dvigubai ar net trigubai.

Tvirtindami daiktus prie akytojo betono varžtais, vadovaukitės tokia taisykle: kuo ilgesnė yra įsukamoji dalis ir kuo retesnis bei gylesnis yra varžto sriegis – tuo geriau laikysis sienoje varžtas. O su varžtu – ir pritvirtintas daiktas. Tarkim, 65 mm ilgio sraigtai „Bauroc“, skirti porėtam pagrindui, vidutiniškai išlaiko 0,73 kN ištraukimo jėgą. Paprastais žodžiais tariant, vienas tvirtinamo daikto kilogramas pareikalauja vieno niutono sraigto atsparumo ištraukimui. Sraigtu, atspariu 0,73 kN ištraukimo jėgai, įvertindami trigubą apsaugos koeficientą, turėtumėte kabinti daiktą, kurio svoris siektų iki 24 kg. Panašių techninių charakteristikų yra dar koncerno „Essve“ sraigtai „Heavy Load 10×180“.

Ten, kur maža varžto, pagelbės kaištis. Akytajam betonui skirti kaiščiai „Sormat KBT 10“ arba „Sormat KBTM 10“ būna nailoniniai ir metaliniai. Metaliniai kaiščiai su metalui skirtais varžtais naudojami atsakingiausiose vietose – ten, kur didesnis blokų tankis ar dėl priešgaisrinių reikalavimų tvirtinimo detalės turi būti nedegios. Stambus sriegis kaiščių kraštuose padidina sukibimą su pagrindu, o įsukti į juos tinka medvaržčiai, universalūs sraigtai ir varžtai, skirti metalui (į metalinį kaištį). Tokie specializuoti kaiščiai, išgręžus reikiamo skersmens skylę mūre, įsukami į jį šešiakampiu raktu, o jau tada į juos per tvirtinamą detalę įsukamas ir varžtas. Svarbiausias dalykas, kurio nerekomenduoju, pamiršti gręžiant skyles tvirtinimo elementams – akytojo betono blokeliams nereikia įjungti smūginio režimo!

Be specializuotų kaiščių minkštiems blokams, gaminami dar ir įprastesnės mums formos kaiščiai iš poliamido „Sormat NAT 8 L“, kuriuos nuo klasikinių skiria šiek tiek didesnis ilgis. Pailginta yra išsiplečiančioji zona, šitaip garantuojant, kad kaištis patikimai įsitvirtins mažesnio tankio mūre.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video