Top Baneris

Aiškėja, kaip po rekonstrukcijos atrodys S. Dariaus ir S. Girėno stadionas

2017 sausio 11 d.
Kauno savivaldybės vizual.
Kauno savivaldybės vizual.

Projektuotojai visuomenei pristatė savo viziją, kaip atrodys rekonstrukcijos laukiantis S. Dariaus ir S. Girėno stadionas. Išskirtinis rekonstrukcijos projekto autorių – „Kauno plano“ – sprendimas – iš medžio sukurta fasadinė stadiono dalis, paslėpsianti betonines tribūnų konstrukcijas.

„Ąžuolynui nebūdingus betono luitus nusprendėme paslėpti po mediniu fasadu. Natūrali medžio spalva ir plastiškos linijos leis stadionui vizualiai integruotis į greta esantį Ąžuolyną, su kuriuo bus užmegztas glaudus ryšys“, – apie svarbiausius eksterjero sprendimus pasakojo projekto vadovas Vilius Paipalas.

Kokia mediena bus panaudota rekonstruojant stadioną, kol kas neaišku. Atsakymą į šį klausimą projektuotojai planuoja turėti artimiausiu metu. Specialistų teigimu, vienas iš svarbiausių šiai medžiagai keliamų reikalavimų – ilgaamžiškumas. Rinkoje šiuo metu yra tiekėjų, specialiai paruoštai medienai suteikiančių iki 30–40 metų garantiją.

dariaus ir gireno stadionas 1

Po rekonstrukcijos S. Dariaus ir S. Girėno stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst. Rengiamame techniniame projekte numatyta, kad absoliučiai visos tribūnos bus po stogu. „Tokio lygio ir dydžio statinio rekonstrukcijos techninis projektas yra milžiniškos apimties darbas. Jį pastaruosius mėnesius intensyviai dirba didelė ir profesionali komanda“, – akcentavo V. Paipalas.

Dar viena svarbi naujovė, kurią bus galima rasti atsinaujinusiame stadione – kardinaliai pasikeitęs pastato cokolinis aukštas. Jis bus paverstas visuomenei skirta erdve, kuri bus atvira iš stadiono išorės. Cokolinis aukštas bus skirtas nevyriausybinių organizacijų poreikiams, jame įsikurs kavinė, sporto centras bei atvira bendradarbystės erdvė. Suplanuota, kad cokoliniame aukšte esančios erdvės bus atviros nuolat ir veiks ne tik renginių stadione metu.

Kauno miesto tarybos Darnios plėtros ir investicijų komiteto atstovas Jonas Audėjaitis pabrėžė, kad rengdami sklypo detalųjį planą įsiklausė į visas vietos bendruomenės pastabas ir pagal jas koregavo sprendinius. Tuo pačiu pažymėjo, kad užsitęsusios diskusijos kainavo kelis mėnesius brangaus laiko ir viltis atnaujintame stadione šių metų rudenį priimti Anglijos ir Škotijos futbolo rinktines. Šiuo metu skubama užbaigti techninį projektą, išrinkti rangovus ir pradėti rekonstrukcijos darbus.

dariaus ir gireno stadionas 3

Komentarai